Rozpoczęła się budowa buspasa na ul. Krzywoustego

Ruszyła budowa buspasa na ul. Bolesława Krzywoustego. Ma ułatwić autobusom MPK dojazd z Psiego Pola do centrum Wrocławia. Wydzielony pas dla komunikacji miejskiej nie spowoduje zwężenia jezdni dla innych pojazdów. Jednak od 11 kwietnia kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniem prędkości i zmianami w ruchu. 

  • Buspas pojawi się na ul. Krzywoustego na jezdni w stronę centrum (jezdnia po prawej stronie) fot. Tomasz Hołod

    Buspas pojawi się na ul. Krzywoustego na jezdni w stronę centrum (jezdnia po prawej stronie) fot. Tomasz Hołod


– Buspas na ul. B. Krzywoustego zostanie poprowadzony od zjazdu z estakady w rejonie mostu na rzece Widawie do skrzyżowania na wysokości istniejącego wyjazdu z parkingu CH Korona, tj. na odcinku o długości około 1240 metrów – tłumaczyli na początku roku wrocławscy urzędnicy. Miasto zapewnia, że buspas nie zabierze żadnego pasa jezdni kierowcom. Buspas powstanie w pasie rozdziału.

Czytaj więcej: Na ul. Bolesława Krzywoustego powstanie buspas

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podkreśla, że rozbiórka oraz budowa kanalizacji deszczowej w pasie rozdziału potrwają do dwóch miesięcy. Z tego powodu od 11 kwietnia został zwężony lewy pas jezdni, przylegający do zieleńca, na jezdni prowadzącej do centrum. Po zwężeniu pas ma 3 m szerokości. Zostało wprowadzone również ograniczenie prędkości do 40 km/h.

 

Wszystkie prace, czyli poszerzenie jezdni, budowa kanalizacji deszczowej, przeniesienie przystanku, likwidacja nieczynnej sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowa chodników oraz sygnalizacji świetlnej na odcinku od mostów na Widawie aż do wyjazdu z centrum handlowego przy skrzyżowaniu z Brucknera potrwają do września.

– Budowa dodatkowego pasa i przeniesienie na niego komunikacji autobusowej będzie korzystne nie tylko dla pasażerów, ale i dla kierowców. W tej chwili samochody muszą dzielić jeden pas z autobusami. Po wybudowaniu trzeciego pasa to ulegnie zmianie i ruch będzie bardziej płynny – zapewnia Ewa Mazur ze ZDiUM. 

Koszt zadania to 1,9 mln. zł. Prace wykona firma Rotomat.Zgłoś uwagę