wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Znasz społeczników wartych wyróżnienia? – Nominuj ich do Gwiazdy Możliwości
Na zdjęciu widziani przez szybę wolontariusze przygotowujący świece okopowe dla ukraińskich żołnierzy, Wrocław, 22.11.2022. Zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu widziani przez szybę wolontariusze przygotowujący świece okopowe dla ukraińskich żołnierzy, Wrocław, 22.11.2022. Zdjęcie ilustracyjne

Do 15 marca nadsyłać można nominacje kandydatów do nagrody Gwiazda Możliwości, przyznawanej przez Fundację Stella Virium. W tym roku nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: Wolontariusz Wielkiego Serca, Zwyciężający Pomimo Barier i Bohaterska Uchodźczyni.

– Wśród nominowanych kandydatów mamy osoby czyniące dobro w swoich środowiskach. Często są to osoby skromne, które swoim działaniem dają przykład innym i zasługują na szersze uznanie. Chcemy ich docenić oraz nagrodzić. (…) Zachęcamy też, aby nominować osoby ze swojego otoczenia – mówi Wiktor Kowalówka z Fundacji Stella Virium.

Wyróżnienia przyznane zostaną podczas uroczystej gali w Krakowie, 30 czerwca 2023. Laureaci – oprócz tytułu i statuetki Gwiazdy Możliwości, otrzymają także profesjonalną biznesową sesją fotograficzną, szkolenie z budowania marki osobistej na LinkedIn, program rozwojowy z zakresu kompetencji trenerskich, menadżerskich lub negocjacyjnych oraz inne nagrody od sponsorów konkursu.

Gwiazda Możliwości 2023 – kategorie, w których przyznane zostaną wyróżnienia

Wolontariusz Wielkiego Serca

To kategoria dedykowana ludziom bezinteresownym, mającym wielkie serca i angażującym się w pomoc innym. Pandemia Covid-19 i wojna na Ukrainie pokazały, że w naszym kraju nie brakuje osób aktywnych, wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka.

Zwyciężający Pomimo Barier

To kategoria dedykowana aktywnym osobom niepełnosprawnym, które biorą los w swoje ręce. Pokazują innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie pełniejszym. Swoją społeczną postawą, aktywnością i zaangażowaniem są przykładem i źródłem motywacji.

Bohaterska Uchodźczyni

To kategoria dedykowana kobietom, które swoją postawą wyróżniły się znacząco podczas tak trudnych wydarzeń w Ukrainie. Swoim działaniem inspirują, wspierają i motywują do odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

Po zebraniu nominacji odbędzie się głosowanie internetowe

Następnie Kapituła Konkursu wybierze 3 laureatów. W jej gronie zasiadają osoby znane z życia publicznego, których działalność społeczna oraz życie w duchu lifelong learning nawiązują do misji Fundacji oraz idei Konkursu: Joanna Racewicz, Jerzy Górski, Janina Daily, dr Michał Paluch, Angelika Wielgus-Lach.

Nominacje kandydatów możecie przesyłać do 15 marca 2023 roku przez stronę internetową www.stellavirium.org.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl