wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Zgłoś opinię do koncepcji podwórka przy Bałuckiego!

Wydział Partycypacji Społecznej,
Skwerek otoczony murkiem. Po środku placyku jest piaskownica i drewniana budowla do zabawy. Na środku zgromadzeni mieszkańcy uczestniczą w konsultacjach i prezentacji koncepcji zagospodarowania placu zabaw. fot. Urszula Bandurowska
Skwerek otoczony murkiem. Po środku placyku jest piaskownica i drewniana budowla do zabawy. Na środku zgromadzeni mieszkańcy uczestniczą w konsultacjach i prezentacji koncepcji zagospodarowania placu zabaw.

Przygotowano dwie koncepcje odnowienia terenu rekreacji na podwórku przy Bałuckiego.

Do 7 sierpnia można zgłosić opinię dotyczącą sposobu odnowienia terenu rekreacji na podwórku przy Bałuckiego. Inicjowane są przez Zarząd Zasobu Komunalnego. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi koncepcjami.

Z końcem czerwca rozpoczęły się konsultacje społeczne, a 7 lipca miało miejsce pierwsze spotkanie projektantki z mieszkańcami i mieszkankami. Rozmawiano o tym, co należy zrobić, by odnowić teren rekreacji na podwórku. Te pierwsze zebrane opinie posłużyły temu, by przygotować koncepcje zmian na podwórku.  Dziś, po 3 tygodniach od tego momentu, prezentujemy z radością dwa pomysły, co zmienić na podwórku. Najbliższe dni to czas, by zapoznać się z nimi oraz wyrazić swoją opinię na ich temat.

Co ma się zmienić?

Jest propozycja, by zieleńce obsadzić roślinami (kwitnącymi i płożącymi), a murki poddać renowacji. Zastanowimy się wspólnie nad oświetleniem, instalacją urządzeń sportowych i do zabawy dla dzieci oraz nad tym, co zrobić z istniejącymi piaskownicami, a także nad tym, jaka powierzchnia będzie najlepsza. O szczegółach można przeczytać w zakładce E-formularz, tam też znajdują się pytania, do odpowiedzi na które zachęcamy. .

Twoja opinia będzie miała wpływ na sposób urządzenia terenu rekreacyjnego na podwórku pomiędzy ulicami: Bałuckiego, Piłsudskiego, Świdnickiej i pl. Kościuszki. 

Do 7 sierpnia (niedziela) dostępny będzie e-formularz, za pomocą którego można wyrazić swoją opinię. Młodzi uczestnicy i młode uczestniczki konsultacji będa mogli/mogły to zrobić poprzez e-mail.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl