wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Zakończył się ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów

Zakończył się ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mikrogranty, projekt "Wrocławski Welodrom - rusz ten beton i odczaruj Poświętne". Zdjęcie ilustracyjne fot. Alicja Kielan
Mikrogranty, projekt "Wrocławski Welodrom - rusz ten beton i odczaruj Poświętne". Zdjęcie ilustracyjne

Od 1 do 15 września mieszkańcy Wrocławia zgłosili 120 propozycji na nowe lokalne działania w całym mieście w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów. Jakie wydarzenia odbędą się jesienią na osiedlach? Wyniki i szczegóły wybranych projektów ogłoszone zostaną 7 października.

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella czekały na propozycje jesiennych działań, których celem będzie wzajemne poznanie się, integracja, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Jesień w Mikrograntach to czas, w którym zawsze odbywa się sporo warsztatów, spotkań edukacyjnych i wydarzeń. Nie inaczej powinno być i tym razem, bo sporo takich inicjatyw znalazło się wśród wrześniowych zgłoszeń.

Swój pomysł można było zgłosić do jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat.

Do 15 września zgłoszono łącznie 120 projektów

  • 78 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
  • 27 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 15 inicjatywy w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji

Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Zwycięskie działania poznamy 7 października. Nowe projekty wystartują pod koniec tego właśnie miesiąca i będą mogły odbywać się do połowy grudnia.

W oczekiwaniu na wyniki zachęcamy do aktywności w mieście – wciąż trwają projekty wybrane w majowym naborze do Mikrograntów, w których możecie wziąć udział. Lista wydarzeń dostępna jest TUTAJ. 

Więcej informacji o programie Mikrogranty

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl