wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Zadania publiczne dostępne dla wszystkich!
Kliknij, aby powiększyć
Projekt "Doznanie zmysłów - warsztaty wzroku" z Mikrograntów. Fot. Jerzy Wypych
Projekt "Doznanie zmysłów - warsztaty wzroku" z Mikrograntów.

Planujesz realizację zadania z udziałem środków publicznych? Ważna data – 6 września 2021 r. – ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dostępność architektoniczna, cyfrowa, informacyjno - komunikacyjna

Zadanie publiczne winno być realizowane z dbałością o równe traktowanie wszystkich uczestników, w tym w szczególności o zapewnienie dostępności zadania dla osób ze szczególnymi potrzebami (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami). Organizacje będą musiały w swoich projektach uwzględnić działania wymagane przepisami o dostępności., niezależnie ot trybu, w jakim będą ubiegały się o środki publiczne. Bez tych informacji oferta nie będzie mogła zostać przyjęta do realizacji.

Osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały prawo wnioskować i żądać zapewnienia dostępności. Obowiązek zapewnienia dostępności będzie wpisywany do umów dotacyjnych.

Dostęp alternatywny tylko w wyjątkowych sytuacjach

Przypominamy, że po tej dacie dostęp alternatywny musi być traktowany jako sytuacja wyjątkowa – szczególne potrzeby muszą być zapewniane z wykorzystaniem projektowania uniwersalnego lub racjonalnych usprawnień. Od tego dnia podmioty realizujące zadania finansowane ze środków publicznych na podstawie umowy z podmiotem publicznym muszą spełniać wymagania określone w art. 6. Ustawy, czyli zapewniać podstawową dostępność architektoniczną, cyfrową i informacyjno-komunikacyjną –  [Link do Ustawy.]

Więcej informacji na temat wymagań dotyczących zapewnienia dostępności zadania dla osób ze szczególnymi potrzebami, znajdziecie w poradniku (dokument do pobrania poniżej).

Przeczytaj również: Na czym polega projektowanie uniwersalne?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl