wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wrocław z nagrodą Związku Miast Polskich. Za konsultacje społeczne z udziałem dzieci
Na zdjęciu Hanna Achremowicz i Krzysztof Ziental odbierający nagrodę dla Wrocławia Fot. Agnieszka Komuńska
Na zdjęciu Hanna Achremowicz i Krzysztof Ziental odbierający nagrodę dla Wrocławia

Wrocław został nagrodzony za udział dzieci i młodzieży w konsultacjach społecznych. W czwartek, 23 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2022” wyróżnienie dla miasta odebrali Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej UM oraz Hanna Achremowicz ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej.

Wrocław jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które podjęły się konsultacji z dziećmi i młodzieżą na szerszą skalę. Od kilku lat zajmuje się nimi - we współpracy z Urzędem Miejskim - Hanna Achremowicz ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej. 

– Demokratyczna debata wymaga włączania do niej wszystkich obywateli i obywatelek. Również dzieci. To ich prawo, a dla nas szansa na usłyszenie głosów, które zwyczajowo nie mają siły przebicia – mówi Hanna Achremowicz, ze Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, które bezpośrednio animuje udział młodych w konsultacjach.

Nagroda „Samorządowy Lider Zarządzania” za pracę z dziećmi i młodzieżą

Wrocławskie doświadczenia zdobyły uznanie w oczach samorządowców, zrzeszonych w Związku Miast Polskich (ZMP). Stolica Dolnego Śląska została doceniona za włączanie dzieci i młodzieży poprzez zabawę, specjalne podejście, edukację w rozmowę o mieście. Za wspieranie już od lat ich udziału w konsultacjach społecznych.

– Cieszy, że inne miasta interesują się konsultacjami z młodymi. Warto, aby ta praktyka szerzyła się w innych miastach. Nagroda to znakomity impuls także do dalszego rozwoju tej praktyki we Wrocławiu – mówi Krzysztof Ziental, kierownik Działu ds. Partycypacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały 23 lutego podczas odbywającej się w Tarnowie konferencji. „Samorządowy Lider Zarządzania” to cykliczne wydarzenie, organizowanie przez ZMP od 15 lat. Wyróżniane są w nim najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce.

Galeria zdjęć

Wśród tegorocznych laureatów nagrody, obok Wrocławia, znalazły się także Tychy i Lublin. 

Seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

W ramach wydarzenia, na  piątek 24 lutego zaplanowano seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Jego temat to „Współzarządzanie: dialog - włączenie społeczne – integracja międzykulturowa”.

Seminaria są transmitowane również na Facebooku, a wszystkie materiały video wraz z prezentacjami znajdziecie na tej stronie.

Źródło: Związek Miast Polskich

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl