wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wrocław, jakiego nie znacie - WuWA
osiedle WuWA UM Wrocławia
osiedle WuWA

Zapraszamy do odwiedzenia osiedla WuWA - jednego z sześciu europejskich osiedli Werkbundu, zlokalizowanego przy ulicach: Wróblewskiego, Tramwajowej, Dembowskiego, Zielonego Dębu i Kopernika.

Osiedle WuWa to unikatowe miejsce, które powstało w 1929 roku i przetrwało w nienaruszonym stanie II wojnę światową. Stanowi ono jedyną taką atrakcję turystyczną w skali kraju. Łączy modernistyczne rozwiązania architektoniczne z funkcjonalnością, będąc jednocześnie inspiracją dla wielu współczesnych architektów. O wyjątkowym znaczeniu wrocławskiej WuWy dla historii i kultury Europy świadczy przyznany przez Komisję Europejską w 2020 r. unijny Znak Dziedzictwa Europejskiego.

Zwiedzanie WuWy można rozpocząć od wizyty w pawilonie informacyjnym - InfoWuWA. Znajdują się w nim publikacje oraz ulotki z mapą, które można bezpłatnie pobrać i wybrać się z nimi w prawdziwą podróż w czasie. Dla turystów zagranicznych przygotowano również materiały w języku angielskim, niemieckim oraz ukraińskim.

WuWA wirtualnie

Dla wszystkich tych, którzy nie mogą doczekać się wizyty na osiedlu, albo odbyć jej osobiście, miasto Wrocław przygotowało idealne rozwiązanie - zwiedzanie WuWy bez konieczności wychodzenia z domu. Do tego celu powstała aplikacja wirtualnego spaceru po osiedlu, która jest dostosowana do urządzeń mobilnych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do interaktywnego podróżowania śladami historii europejskiej architektury, spacerowania wśród parkowej zieleni oraz podziwiania widoków z góry - wrocławska WuWA zaprasza!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl