wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Weź udział w warsztatach Mikrograntów
warsztaty Mikrograntów Strefa Kultury Wrocław
warsztaty Mikrograntów

Jeśli masz pomysł na projekt, ale masz wątpliwości, jak uzupełnić formularz Mikrograntów – weź udział w bezpłatnym szkoleniu dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Zapisy trwają do 1 lutego.

Pierwsze w tym roku warsztaty Mikrograntów w całości poświęcone zostaną zasadom programu i wypełnianiu formularza.

– Wspólnie przejdziemy przez wniosek, omawiając go na podstawie dwóch zrealizowanych z nami projektów. Szczegółowo omówimy każdą z rubryk w formularzu, skupiając się na najważniejszych do zawarcia w niej informacjach. Oczywiście będziemy czekać też na Wasze pytania, podyskutujemy o Waszych wątpliwościach – piszą organizatorki i organizatorzy ze Strefy Kultury Wrocław.

Warsztaty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Spotkanie odbędzie się w formule online, 2 lutego o godzinie 17.30. By wziąć udział w warsztatach, należy zapisać się na nie, wysyłając e-mail na adres [email protected]. Macie na to czas do poniedziałku 1 lutego.

Przydatne dokumenty i przyjazne miejsca

Przed warsztatami warto zapoznać się z dokumentami opublikowanymi na stronie strefakultury.pl – m.in. regulaminem Mikrograntów. Znajdziecie tam także m.in. listę Miejsc Przyjaznych Mieszkańcom – lokalnych centrów, instytucji, filii bibliotek i siedzib organizacji pozarządowych, których specjaliści i specjalistki współpracują z Mikrograntami. Możecie w nich dowiedzieć się, jak pomóc w prowadzonych na osiedlu aktywnościach, znaleźć poradę albo miejsce do przeprowadzenia projektu.

Mikroinwentarz, czyli jak zaoszczędzić na projekcie

W magazynie Strefy Kultury znajduje się wiele sprzętów i materiałów, które zostały po poprzednich projektach lub które kupione zostały z myślą o Mikrograntach. Zanim zaplanujecie w budżecie swojego projektu płatny wynajem sprzętów czy zakup materiałów – sprawdźcie, czy nie ma ich na  liście Mikroinwentarza. Biorąc udział w programie, możecie je wypożyczyć bezpłatnie.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

To ścieżka skierowana do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, którzy często stawiają dopiero pierwsze kroki w działaniach projektowych na rzecz swojej najbliższej okolicy. Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym zrealizowanych zostanie 40 propozycji na lokalne działania. Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają wsparcie finansowe (5 tys. zł brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych. Nabór projektów w obecnej edycji trwa od 1 do 15 lutego.

Warsztaty dla uczestników dwóch pozostałych ścieżek Mikrograntów

Jeżeli chcecie zgłosić projekt w Mikrograntach dla młodych organizacji pozarządowych, zapiszcie się na warsztaty przy pomocy formularza. Szkolenia odbędą się online 1 i 2 lutego w godzinach 16.00-19.00. Zapisy trwają do 28 stycznia, liczba miejsc jest ograniczona.

Mikrogranty młodzieżowe zapraszają z kolei na szkolenie 3 lutego (16.15-18.00). Obowiązują zapisy e-mailem: [email protected]. Na warsztaty możecie się zgłaszać do 1 lutego.

Przeczytaj również: Mikrogranty - pierwszy nabór w 2021 rusza 1 lutego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl