wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Weź sprawy w swoje ręce i wyślij zgłoszenie w konkursie „Nasz Zabytek”. To już półmetek naboru
zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
zdjęcie ilustracyjne

Drewniany wiatrak, wieża ciśnień, czy twierdza – to kilka przykładów zabytków, które zgłosili już mieszkańcy Dolnego Śląska w konkursie fundacji Most the Most. Może Ty też dostrzegasz w pobliżu miejsca, które kiedyś tętniły życiem, a dziś stoją całkiem zaniedbane? Masz szansę odmienić ich los.

„Nasz Zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, które warto wyremontować i nadać im nową funkcję. Zwycięski projekt uzyska dofinansowanie w wysokości do 1 mln złotych. Właściciel obiektu przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Przeczytaj więcej o konkursie „Nasz Zabytek”

– W Polsce jest bardzo dużo pięknych i cennych zabytków z fascynującą historią. Wielu z nich przywrócono już należną im świetność, ale wciąż nie brakuje miejsc, które czekają na nowe życie. Fundacja Most the Most wspiera społeczności lokalne, aby się zaangażowały w proces odnowy. Efektem będą nie tylko pięknie odrestaurowane zabytki, ale przede wszystkim miejsca międzypokoleniowych spotkań – mówi o konkursie Beata Kuchcińska, prezes fundacji Most the Most. – Zależy nam, żeby inicjatywa wyszła od mieszkańców. Dlatego w konkursie mogą wziąć udział tylko osoby fizyczne – podkreśla.

plakat konkursu "Nasz Zabytek"

Zgłoszenia fundacja zbiera do 5 lipca.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie fundacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl