wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wyniki WBO 2022. Remis projektów osiedlowych. Takiej sytuacji jeszcze nie było

Ponad 86 tysięcy oddanych głosów i wyjątkowo wyrównana rywalizacja. Losy głosowania ważyły się w tym roku do ostatnich minut. Kto wygrał WBO 2022? W kategorii projektów osiedlowych padł remis! Który projekt zostanie zrealizowany? Zgodnie z regulaminem WBO, przeprowadza się w takiej sytuacji losowanie. To pierwszy taki przypadek w historii Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Sprawdź, kto wygrał WBO 2022.

WBO 2022 – zwycięskie projekty osiedlowe

Największą niespodzianką okazały się wyniki głosowania na projekty osiedlowe. Dwa z nich: „Żernicki Park Sportu i Rekreacji – etap 2022” oraz „Zielony Tarnogaj - #KolejnaZieleń” zdobyły identyczną liczbę głosów: 2370.

- Powinniśmy w tym momencie przeprowadzić losowanie. Ale decyzją prezydenta Jacka Sutryka, obydwa projekty trafią do realizacji. Obydwa są ważne dla lokalnych społeczności, obydwa dotyczą zieleni, obydwa dotyczą osiedli peryferyjnych, na których zieleń jest bardzo potrzebna. (…) Tak więc 10. edycja kończy się niespodzianką. Mamy 10 projektów osiedlowych do 1 mln złotych i 7 projektów ponadosieldowych w kwocie do 3 mln. (…) Przed nami ciężka praca przy realizacji tych projektów. Będziemy dokładać starań, aby realizować je sprawnie – powiedział Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

Bezapelacyjnymi liderami w kategorii projektów osiedlowych okazały się w tym roku:

  • Zielony skwer im. Kajdasza na Jagodnie – etap I z placem zabaw: 4558 głosów,
  • Przebudowa ulicy Kminkowej (etap 2), zieleń na osiedlowych ulicach: 4225 głosów,
  • Park przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim: 4054 głosy.

Zobacz pełne wyniki WBO 2022 [kliknij, by przejść]

WBO 2022 – zwycięskie projekty ponadosiedlowe

W kategorii projektów ponadosiedlowych – co nie jest zaskoczeniem – najwięcej głosów zebrały projekty umiejętnie mobilizujące mieszkańców kilku osiedli. Bezkonkurencyjny okazał się w tym roku projekt „Zielono mi i bezpiecznie – etap 4. Parki, tereny zielone i drogi. Lipa Piotrowska, Widawa, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota”, który zdobył 6364 głosy.

Zobacz pełne wyniki WBO 2022 [kliknij, by przejść]

Ponad 86 tysięcy oddanych głosów

W jubileuszowej, 10. edycji WBO oddanych zostało łącznie 86 750 głosów. Odpowiada to w przybliżeniu 14 proc. mieszkańców Wrocławia.

Galeria zdjęć

Większość głosów oddano elektronicznie. Na formularzach papierowych było ich tylko 27. Ale to właśnie one okazały się decydujące w przypadku projektów osiedlowych.

Zobacz pełne statystyki głosowania WBO 2022 [kliknij, by przejść]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl