wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Trwają konsultacje ws. zagospodarowania ulicy Żeromskiego
punkt konsultacyjny przy ulicy Żeromskiego fot. Maciej Wołodko
punkt konsultacyjny przy ulicy Żeromskiego

Ruch w punkcie konsultacyjnym przy ul. Żeromskiego. Tylko w ciągu pierwszych 2 godzin odwiedziło go 30 osób. Mieszkańcy ulicy zastanawiają się wspólnie nad sposobem zagospodarowania ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Jedności Narodowej. Konsultacje elektroniczne potrwają do 26 lipca. Osobiście o przyszłości ul. Żeromskiego porozmawiać można jeszcze dziś (21 lipca) od godz. 16.00 do 18.00.

Najczęściej poruszane tematy to zieleń, bezpieczeństwo i parkowanie

Choć obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 30 km/h, ruch na ulicy jest znaczny, nie brakuje także zbyt szybko jadących aut. Problemem na który zwracają uwagę mieszkańcy jest m.in. parkowanie, różne opinie panują także na temat wprowadzenia w przestrzeń ul. Żeromskiego zieleni. Jedni widzieliby tu tylko i wyłącznie drzewa, innym podobają się pnącza na elewacjach, a jeszcze innym parklety, takie jak te na krzyżującej się z Żeromskiego ulicy Daszyńskiego, postawione w ramach projektu Grow Green.

Zobacz również: Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? - strona konsultacji

- Ruch się zrobił jak zlikwidowano prawoskręt z Rychtalskiej. Teraz wszystkie samochody jadą na wprost, tutaj. Problemem na ulicy są latarnie. Dlaczego ktoś wymyślił te lampy takie wysokie? Świecą ludziom po oknach. Przydałaby się raz na jakiś czas ławeczka mała, dla starszych ludzi żeby mogli przysiąść, jak na tych parkletach. Ja bym tak całe miasto zrobiła – wylicza pani Halina, mieszkanka Ołbina.

Inspiracje i przykłady rozwiązań przygotowane przez wrocławskich studentów.

Inspiracje i przykłady rozwiązań przygotowane przez wrocławskich studentów.

Inna z mieszkanek zwraca uwagę, że skwery z zielenią utrudniają zaparkowanie. - Drzewa owszem. Ale te skrzynie? Nie mam gdzie zaparkować koło domu – argumentuje. Ale rozwiązania z sąsiedniej ulicy mają też zwolenników. - Tu powstał ten skwer i przynajmniej ludzie mogą spokojnie przejść przez ulicę. Nie jak gdzie indziej, że wszystko pozastawiane. Przynajmniej wychodzę na balkon, mogę trochę na zieleń popatrzeć – komentuje pan Piotr.

Jak zagospodarować i zazielenić ulicę Żeromskiego? - Zgłoś opinię

Raport z konsultacji przekazany zostanie projektantom, którzy zaproponują rozwiązania w oparciu o opinie mieszkańców. - Zapraszamy na godzinę 16.00 do punktu konsultacyjnego przy skrzyżowaniu Żeromskiego i Daszyńskiego. A do 26 lipca można także wziąć udział w konsultacjach, wypełniając formularz online – mówi Anna Cwynar z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich, koordynatorka konsultacji.

Konsultacje będą prowadzone przez studentów kierunku gospodarka przestrzenna z Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Formularz znajdziecie na tej stronie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl