wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Ruszają konsultacje w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR)

Redakcja www.wroclaw.pl,
grafika ilustracyjna - Rewitalizacja Wrocław Rozmawia
grafika ilustracyjna - Rewitalizacja

GPR, czyli Gminny Program Rewitalizacji, to strategiczny dokument, który pozwala planować i prowadzić proces rewitalizacji. Opisuje, jakie działania należy podjąć, by w perspektywie kilkunastu lat rozwiązać zdiagnozowane problemy lub przynajmniej zmniejszyć ich natężenie.

To już drugie w tym roku konsultacje społeczne poświęcone rewitalizacji. Wiosną 2021 konsultowany był projekt uchwały, w której określono obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji we Wrocławiu. Zgodnie z przyjętym wówczas dokumentem, GPR obejmie osiem osiedli: Brochów, Kleczków, Księże, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Oławskie oraz Przedmieście Świdnickie.

Teraz nadeszła pora, aby poznać opinie mieszkańców na temat tego, jakie działania, ich zdaniem, mogą być w takiej strategii uwzględnione.

Konsultacje GPR – co, gdzie, kiedy i jak

W ramach konsultacji 27 października (środa) odbędzie się spotkanie otwierające. Zaplanowano także trzy narady konsultacyjne:

Wszystkie spotkania i narady, w związku z pandemią, poprzedzone są zapisami. W razie wprowadzenia ograniczeń odbędą się one on-line.

Jak zgłosić propozycję przedsięwzięcia rewitalizacyjnego?

Propozycję przedsięwzięcia rewitalizacyjnego może zgłosić każdy, kto ma pomysł na to, w jaki sposób przeciwdziałać zdiagnozowanym problemom na wymienionych wyżej osiedlachMapę obszaru, którego dotyczy Gminny Program Rewitalizacji, możecie pobrać w dużej rozdzielczości stąd.

Podczas tych konsultacji społecznych szczególnie istotne będzie zebranie pomysłów, które zdaniem mieszkańców/mieszkanek warto realizować.

Organizatorzy proszą przede wszystkim o:

Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełnienia i składania formularza, będą dostępne na stronie konsultacji. 

Konsultacje trwają do 31 grudnia 2021 r. (piątek). Więcej informacji znajdziecie na stronie konsultacji Jakie działania w Gminnym Programie Rewitalizacji?

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl