Rewitalizacja terenu przy ul. Powstańców Śląskich

fot. maps.google.pl

Zakończono prace nad rewitalizacją terenu przy ul. Powstańców Śląskich 97-103. To projekt, który został zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. W kolejnej edycji WBO zrewitalizowany zostanie teren tuż obok, przy bloku zlokalizowanym na ul. Powstańców Śląskich 105-111.

Na terenie za blokiem przy ul. Powstańców Śląskich 97-103 powstało miejsce, z którego z pewnością ucieszą się dzieci. Brak placu zabaw w okolicy wielokrotnie wywoływał szereg rozmów na ten temat. Po pozytywnej weryfikacji projektu nr 419 w ramach WBO 2016 na wspomnianym terenie powstało nowe, przyjazne okolicznym mieszkańcom miejsce z placem zabaw, chodnikami i nowym oświetleniem.

Brak licznej zieleni nie oddaje jeszcze w pełni piękna tego miejsca, jednak na wiosnę, kiedy na zewnątrz zrobi się cieplej, zaplanowano dosianie trawy, która pojawi się również na nasypach ziemi. Jak zapewnia lider projektu, w planach jest również podniesienie siedzisk huśtawki.

Na tym nie koniec prac nad rewitalizacją tego obszaru. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 zmodernizowany zostanie teren za blokiem przy ul. Powstańców Śląskich 105-111.

W drugim etapie zmian przewidziano wiele atrakcji skierowanych do seniorów. Ponadto, jeszcze bardziej zazieleni się osiedlowy teren, na którym zostanie wybudowana zewnętrzna siłownia z przeznaczeniem zarówno dla starszych mieszkańców osiedla, jak i dla tych najmłodszych, którzy otrzymają od miasta kolejną alternatywę na spędzenie wolnego czasu i przeznaczenie go na aktywność fizyczną.