wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Punkt pomocy przy Hubskiej. „To, że dalej działamy to cud”

Punkt pomocy przy ulicy Hubskiej 88, w którym uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy mogą liczyć na wsparcie rzeczowe, przygotowuje się do przyjęcia kolejnych osób. Ale wolontariusze - po wielu miesiącach - są już u kresu możliwości. Mimo to działają dalej. – To, że dalej działamy to cud – mówi Agnieszka Kowalewska, założycielka Punktu Pomocy, która na co dzień pracuje jako wiceprezes Fundacji Instytut Rozwoju Złote Jabłko.

Pani Agnieszka nigdy nie podejrzewała, że będzie pracowała kiedyś z uchodźcami wojennymi. Tymczasem mija już prawie rok. W tym czasie udzielili pomocy prawie 70 tysiącom osób. –  To przerosło nas samych – mówi.

Przy Hubskiej 88 przyjmowane będą teraz osoby, które świeżo przyjechały do Wrocławia, tzw. „nowi przyjezdni”, których czas pobytu nie przekracza 30 dni.

– Tylko w tamtym tygodniu zarejestrowało się takich osób około 250. Będziemy też dalej obsługiwać osoby niepełnosprawne oraz osoby które są niezdolne do pracy ze względu na wiek – podkreśla Agnieszka Kowalewska.

– To, że działamy dalej to cud. Coraz mniej ludzi nam pomaga. Większość rzeczy trzeba kupować niestety. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami i robimy to jako coś dorywczego a dziewczyny obsługujące ludzi z Ukrainy same mają za sobą doświadczenia wojny. Prosimy trzymać za nas kciuki,  bo nie wiemy jak długo wytrzymamy – dodaje.

Jeśli macie ochotę pomóc, możecie zrobić zakupy i przynieść je na Hubską 88. Punkt jest otwarty w każdą środę, czwartek i piątek od 11.00 do 15.00.

– Zbieramy także ciągle odzież oraz buty. Zapraszamy do wspólnego pomagania bo tylko razem możemy więcej – mówi Agnieszka Kowalewska.

Możecie także wpłacić cegiełkę na konto fundacji, które znajdziecie poniżej (z dopiskiem „pomoc dla uchodźców z Ukrainy”):

  • Fundacja Instytut Rozwoju „Złote Jabłko”. Ul. Krótka 6, 55-040 Ślęza
  • Konto bankowe: BGŻ BNP Paribas nr rachunku: 19 2030 0045 1110 0000 0415 1460

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl