wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Przetarg na oświetlenie ul. Smętnej rozstrzygnięty [WBO 2018]
ulica Smętna na Sępolnie fot. Maciej Wołodko
ulica Smętna na Sępolnie

Wrocławskie Inwestycje wyłoniły wykonawcę oświetlenia przy ul. Smętnej na Sępolnie. Projekt z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizuje firma Controltec z Wrocławia i ma na to 4 miesiące.

Oświetlenie dojścia do cmentarza przy ul. Smętnej to fragment projektu oświetlenia miejsc niebezpiecznych na osiedlu Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, zgłoszonego we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. W 2018 roku zagłosowało na niego 1276 osób.

Ulica Smętna ma około 400 m długości. Wzdłuż niej stanie 11 latarni drogowych o wysokości 7 metrów, z wysięgnikiem i oprawami oświetleniowymi LED. Inwestycja prowadzona będzie pod nadzorem dendrologicznym i saperskim. Na jej realizację wykonawca będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy. Koszt robót to ponad 186 tys. złotych.

ulica Smętna mapa

W ramach tego samego projektu WBO opracowana została też dokumentacja projektowa oświetlenia fragmentu ul. Dembowskiego, w pobliżu Zespołu Szkół przy ul. Spółdzielczej. Wysokie ceny w przetargach nie pozwoliły na realizację tej części inwestycji ze środków WBO. W przyszłości będzie można jednak wykorzystać gotową już dokumentację.

Oświetlenie ul. Smętnej to niejedyna inwestycja w tej części Sępolna. W 2020 roku ZDiUM wyremontował chodnik i pobocze przy ul. Narcyzy Żmichowskiej.

ulica Narcyzy Żmichowskiej we Wrocławiu

Ulica Narcyzy Żmichowskiej na Sępolnie, fot. Maciej Wołodko

W nadchodzących tygodniach poznamy także oferty złożone w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej przedłużenie trasy tramwajowej z Sępolna na Swojczyce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl