Powstaje park kieszonkowy przy ul. Pereca

W ramach projektu zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 „Zieleń dla Wrocławia – parki kieszonkowe, nasadzenia, enklawy zieleni w całym mieście!” realizowana jest kolejna inwestycja – tym razem przy ulicy Pereca.

Rozpoczęły się prace nad kolejnym parkiem kieszonkowym we Wrocławiu, tym razem na ulicy Pereca, który powstaje w ramach projektu realizowanego ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wspomniane zadanie, na które głosowało aż 5398 mieszkańców zakłada stworzenie parków kieszonkowych, dodatkowych nasadzeń i ochronę naturalnych enklaw zieleni w różnych częściach miasta. 

Teren projektowanego parku kieszonkowego o powierzchni nieco ponad 2500 m2 to zieleniec o kształcie wydłużonego prostokąta, wydzielony z przestrzeni za pomocą sąsiadujących jezdni. Centralną część obszaru zajmuje pas zieleni z podwójnym szpalerem drzew sadzonych naprzemiennie.

Firma Rotomat Sp. z o.o. rozpoczęła już prace ziemne, zatem niebawem (prawdopodobnie wiosną) okoliczni mieszkańcy zyskają niezwykłe miejsce biernej rekreacji – centralnie położonego placu z ławkami, który swoją formą swobodnie będzie nawiązywał do historycznego założenia.

Trwają prace na ul. Pereca, fot. Ikropka - architektura krajobrazu i dendrologia

– Wykonawca rozpoczął już prace, ale zgodnie z dokumentacją projektową, na czas trwania robót, najpierw zabezpieczył drzewa. Każda ścieżka czy kształt wytyczane są geodezyjnie, tak abyśmy w ramach świadczonego nadzoru autorskiego wspólnie z inwestorem - ZZM mogli na bieżąco akceptować poziomy i spadki na budowie – mówią projektanci z pracowni Architektury Krajobrazu IKROPKA.

Tak finalnie będzie prezentował się park kieszonkowy przy ul. Pereca (wizualizacja)

Przestrzeń placu została wykreowana, aby ułatwić komunikację. Co ciekawe, metalowe siedziska, które znajdą się w parku, zostaną pomalowane białą farbą, tak aby w upalne dni nadmiernie się nie nagrzewały.