wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Powstaje park kieszonkowy przy ul. Pereca
Kliknij, aby powiększyć
Wizualizacja parku kieszonkowego przy ul. Pereca Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA
Wizualizacja parku kieszonkowego przy ul. Pereca

W ramach projektu zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 „Zieleń dla Wrocławia – parki kieszonkowe, nasadzenia, enklawy zieleni w całym mieście!” realizowana jest kolejna inwestycja – tym razem przy ulicy Pereca.

Rozpoczęły się prace nad kolejnym parkiem kieszonkowym we Wrocławiu, tym razem na ulicy Pereca, który powstaje w ramach projektu realizowanego ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wspomniane zadanie, na które głosowało aż 5398 mieszkańców zakłada stworzenie parków kieszonkowych, dodatkowych nasadzeń i ochronę naturalnych enklaw zieleni w różnych częściach miasta. 

Teren projektowanego parku kieszonkowego o powierzchni nieco ponad 2500 m2 to zieleniec o kształcie wydłużonego prostokąta, wydzielony z przestrzeni za pomocą sąsiadujących jezdni. Centralną część obszaru zajmuje pas zieleni z podwójnym szpalerem drzew sadzonych naprzemiennie.

Firma Rotomat Sp. z o.o. rozpoczęła już prace ziemne, zatem niebawem (prawdopodobnie wiosną) okoliczni mieszkańcy zyskają niezwykłe miejsce biernej rekreacji – centralnie położonego placu z ławkami, który swoją formą swobodnie będzie nawiązywał do historycznego założenia.

Trwają prace na ul. Pereca, fot. Ikropka - architektura krajobrazu i dendrologia

– Wykonawca rozpoczął już prace, ale zgodnie z dokumentacją projektową, na czas trwania robót, najpierw zabezpieczył drzewa. Każda ścieżka czy kształt wytyczane są geodezyjnie, tak abyśmy w ramach świadczonego nadzoru autorskiego wspólnie z inwestorem - ZZM mogli na bieżąco akceptować poziomy i spadki na budowie – mówią projektanci z pracowni Architektury Krajobrazu IKROPKA.

Tak finalnie będzie prezentował się park kieszonkowy przy ul. Pereca (wizualizacja)

Przestrzeń placu została wykreowana, aby ułatwić komunikację. Co ciekawe, metalowe siedziska, które znajdą się w parku, zostaną pomalowane białą farbą, tak aby w upalne dni nadmiernie się nie nagrzewały.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl