wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów – jesienią weź miasto w swoje ręce

Ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów – jesienią weź miasto w swoje ręce

Redakcja www.wroclaw.pl,

Trzeci nabór do Mikrograntów 2021. Strefa Kultury Wrocław
Trzeci nabór do Mikrograntów 2021.

W środę 1 września rozpoczął się trzeci i ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów. Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella przez najbliższe dwa tygodnie zapraszają mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do zgłaszania swoich propozycji na społeczne inicjatywy w całym mieście.

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będzie można przesłać propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas.

Na realizację swojego pomysłu będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników naboru na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące.

– Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Widząc wielki entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnie odbywających się projektów, mamy pewność, że również jesienią uda nam się wspólnie znaleźć odpowiednie i bezpieczne formy realizacji waszych pomysłów. Wykorzystajcie więc końcówkę wakacji i zacznijcie już planować działania na wrocławskich podwórkach! – zachęcają koordynatorzy programu.

Warto pamiętać, by zgłaszane do naboru propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż przeprowadzić będzie można również działania w sieci oraz zorganizować wydarzenia hybrydowe. Projekty realizowane muszą być w głównie na terenie Wrocławia, jednak w naborze mogą wziąć udział również osoby bez stałego meldunku w mieście.

Trzy ścieżki do wyboru

Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13. do 21. roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tys. zł brutto.

Mikrogranty trzy ścieżki

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tys. zł brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Dowiedz się więcej na szkoleniach

Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z e-mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella.

Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia poświęcone każdej ze ścieżek. Zajęcia nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu.

Zajęcia dla ścieżki Mikrograntów NGO zaplanowano 1 i 2 września, warsztaty dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędą się 2 września, a Mikrogranty młodzieżowe zostaną omówione 8 września.

Dokładne terminy szkoleń oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnychwww.strefakultury.pl/mikrogranty 

Kontakt: mikrogranty[at]strefakultury.pl Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngoKontakt: mikrograntyngo[at]sektor3.wroclaw.pl Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezoweKontakt:mikrograntymlodziezowe[at]sektor3.wroclaw.pl 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl