wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowy projekt inwestycji TBS Wrocław przy ul. Głubczyckiej. Weź udział w konsultacjach
Teren nieukończonej budowy, na którym TBS Wrocław planuje do 2026 roku zrealizować nową inwestycję. fot. Krzysztof Ziental
Teren nieukończonej budowy, na którym TBS Wrocław planuje do 2026 roku zrealizować nową inwestycję.

TBS Wrocław ma nowy projekt inwestycji przy ulicy Głubczyckiej. Ma on rozwiązać dwa problemy - niedokończonej budowy i złego stanu technicznego budynków od strony ul. Opolskiej, których remont jest już nieopłacalny. Chce go skonsultować z mieszkańcami.

 - Planujemy skoncentrować zabudowę wzdłuż ulic Głubczyckiej i Opolskiej. Powstanie bardziej kameralna zabudowa, nie przesłaniająca istniejących budynków. Nowy pomysł wyraźnie różni się od wcześniejszego, który budził  zastrzeżenia społeczne. W myśl naszej nowej koncepcji, nastąpi zmiana lokalizacji oraz zwiększy się powierzchnia użytkowa budynków. Chcemy uporządkować przestrzeń i zagospodarować ją zgodnie z nowymi przepisami prawa miejscowego oraz połączyć wymagania formalne z potrzebami mieszkańców – mówi Łukasz Maślanka, rzecznik prasowy TBS Wrocław.

Inwestycja TBS przy Głubczyckiej. Co konkretnie znalazło się w projekcie?

Założenie uwzględnia m.in. wykorzystanie gminnych działek znajdujących się przy ul. Opolskiej 25-37 oraz 33of i rozszerzenie w ten sposób zakresu planowanej inwestycji, wyburzenie lub przebudowę niszczejących tam budynków i stworzenie - w porozumieniu z konserwatorem zabytków - nowej, nawiązującej do charakteru okolicy, zabudowy mieszkaniowej z lokalami usługowymi na parterze. Przestrzeń, gdzie realizowana była inwestycja w pierwotnym kształcie, zostanie w dużej mierze przeznaczona na rzecz rekreacji, parkingu i ewentualnie budynku użyteczności publicznej.

Inwestycję planuje się i projektować będzie w całości, ale wykonanie ma być etapowane. W ramach pierwszego etapu planuje się zabudowę od strony ul. Głubczyckiej na działkach będących obecnie we władaniu TBS Wrocław wraz z zagospodarowaniem przestrzeni wewnętrznej. Zabudowa od strony ul. Opolskiej ma powstać w drugim etapie. Założeniem głównym jest jednak realizacja obu etapów jednocześnie, to jednak zależy od wielu czynników, na które obecnie nie mamy wpływu.

Jak zagospodarowany zostanie ten teren?

Ostateczne decyzje zapadną po konsultacjach i na etapie realizacji dokumentacji projektowej. Na pewno teren nie będzie zamknięty i swobodny dostęp do niego będą mieli również okoliczni mieszkańcy. Jak informuje TBS Wrocław, poza zabudową mieszkaniową wielorodzinną, obecnie zakłada się:

  • budowę placu zabaw i miejsca odpoczynku/rekreacji,
  • powstanie niskiego budynku usługowego, przeznaczonego na usługi w zależności od potrzeb zgłoszonych podczas konsultacji oraz w porozumieniu z Gminą Wrocław jak np. przedszkole, świetlica osiedlowa lub inne.
  • zachowanie istniejącej zieleni wysokiej i cennej gatunkowo oraz nasadzenia zieleni.

Weź udział w konsultacjach społecznych

Rozpoczęły się one 17 maja i potrwają do 12 czerwca 2022 r. Opis koncepcji oraz elektroniczny formularz opinii znajdziecie na stronie konsultacji.

We wtorek 24 maja w okolicach pętli przy ul. Opolskiej pojawi się także mobilny punkt konsultacyjny. Dwa dni później, na czwartek 26 maja, zaplanowano spotkanie konsultacyjne w Szkole Podstawowej nr 99 przy ul. Głubczyckiej 3.

Do wyrażenia swojego zdania zaproszeni są nie tylko dorośli, ale i młodsi mieszkańcy. Z uczniami szkoły przy Głubczyckiej, przeprowadzone zostaną warsztaty konsultacyjne. Opinie młodych zbierane są także w formie mailowej. Możecie przesyłać je (nawet w formie rysunkowej) do Hanny Achremowicz ([email protected]).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl