wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowe miejsca na mapie Centrów Aktywności Lokalnej (CAL)
grafika ilustracyjna Wrocław Rozmawia
grafika ilustracyjna

Mapa wrocławskich Centrów Aktywności Lokalnej (CAL) wzbogaciła się o trzy nowe lokalizacje. Nowe Centra powstały na Księżu, Karłowicach-Różance i Psim Polu-Zawidawiu.

Centra Aktywności Lokalnej służą wspieraniu lokalnych społeczności. Prowadzą je w dużej mierze organizacje pozarządowe, które działają w taki sposób, aby mieszkańcy i mieszkanki mogli współdecydować o ofercie Centrów i aktywnościach na osiedlu. We Wrocławiu funkcjonuje już 14 CALi finansowanych lub współfinansowanych przez Gminę Wrocław. Kilkanaście innych – chociaż nie posiadają jeszcze własnych przestrzeni – aktywnie wspiera swoje społeczności lokalne.

Zobacz również: mapa CAL

Nowe miejsca na mapie CAL

CAL Księże

zajęcia w CAL Księże

fot. Fundacja Księże

CAL Księże rozpoczął działanie w listopadzie ubiegłego roku. Mieści się w nowym budynku, przy ulicy Rybnickiej 39-41 na Księżu Małym, wybudowanym specjalnie na potrzeby CAL oraz rady osiedla. Jego operatorem jest Fundacja Księże.

Przy zachowaniu wynikających z pandemii obostrzeń, w CAL Księże realizowane są różnego rodzaju zajęcia i warsztaty dla mieszkańców: biegi plenerowe, gimnastyka, warsztaty kulinarne, nauka gry na gitarze i in. Jego strona www jest jeszcze w budowie, informacje o bieżących działaniach znajdziecie jednak na Facebooku.

Telefon: +48 506 064 947

Email: [email protected]; [email protected]

Profil na Facebooku

Na tym samym osiedlu znajdziecie także Domek Kultury, zajmujący się animacją kulturalną dla lokalnej społeczności.

DuoSfera

zajęcia w DuoSferze

fot. Fundacja Emma

DuoSfera to Centrum Aktywności Lokalnej stworzone dla i współtworzone przez mieszkańców wrocławskiego Osiedla Karłowice-Różanka. W jego ramach działają osiedlowe Centrum Informacji Kulturalnej i Społecznej, Inkubator Pomysłów Lokalnych oraz Pracownia warsztatowa „Zrób to sam”.

DuSferę znajdziecie w wyremontowanym i rozbudowanym w ubiegłym roku budynku Rady Osiedla Karłowice-Różanka, przy ulicy Bałtyckiej 8. W Centrum spotykają się dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy oraz grupy i kluby hobbystyczne działające na terenie całego osiedla. Jego operatorem jest Fundacja Emma.

Telefon: 691-033-783

Email: [email protected] 

Profil na Facebooku 

Strona www: emma.org.pl

Na tym samym osiedlu, przy al. Jana Kasprowicza 46 znajdziecie także Wielopokoleniowe Centrum Aktywności.

Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie

Pracownia plastyczna w CAL Psie Pole-Zawidawie

Pracownia plastyczna w CAL Psie Pole-Zawidawie, fot. Fundacja Opieka i Troska

W lutym tego roku swoją działalność zainaugurowało także Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie. Nowy CAL realizuje projekty takie jak Punkt Informacyjny oraz Punkt Porad, organizuje także wykłady, szkolenia, warsztaty, czy spacery dla mieszkańców. 

W siedzibie CALu funkcjonują również Klub Seniora, Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, Środowiskowy Dom Samopomocy. Jednym z przystanków CAL-owych na Psim Polu jest kawiarnia i pracownia artystyczna Stara Piekarnia.

Telefon: 71 794 78 91 / 793 868 528Email: [email protected] 

www: opiekaitroska.pl

Profil na Facebooku

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl