wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Nowe inwestycje w ramach WBO – siłownia i polana integracyjna

Nowe inwestycje w ramach WBO – siłownia i polana integracyjna

Patryk Załęczny,

Polana integracyjna na Gądowie Małym to kolejny projekt zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwają także prace nad następną zewnętrzną siłownią, która tym razem zlokalizowana będzie na wrocławskich Żernikach.

Kilka dni temu do użytku została oddana dość nietypowa inwestycja. Miejsce, które może być kolejnym punktem integracyjnym na mapie Gądowa Małego. To specjalna polana, zlokalizowana pośród bloków przy ul. Bulwar Ikara, pomiędzy ul. Drzewieckiego i Horbaczewskiego. Ustawiono tam m.in. wygodne ławki, leżaki oraz kosze na śmieci.

Co więcej, znajduje się tam także urokliwa pergola, która niebawem zostanie obsadzona pnączami. Ponadto, już w listopadzie Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi tam aż 117 drzew.

Dodatkowo w ramach projektu powstał także wyjątkowy, zielony parking. Składa się z betonowych kostek, pomiędzy którymi znajduje się ziemia z wysianą trawą. Efekt można zauważyć na poniższych zdjęciach. Niebawem zostanie również wykonany ogród deszczowy, który pozwoli zbierać nadmiar wody z parkingu.

Powstaje kolejna, zewnętrzna siłownia

Natomiast w parku osiedlowym przy ul. Żernickiej ruszyły prace budowlane nad kolejną siłownią pod chmurką. Jest to efekt projektu nr 212 zgłoszonego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Realizowana siłownia została zaprojektowana w północno-zachodnim narożniku parku i wpisuje się w istniejący układ kompozycyjno-komunikacyjny. Zaprojektowany obiekt będzie miał formę placu o geometrii elipsy. Urządzenia siłowni terenowej typu street workout (kalistenika) zostaną posadowione na nawierzchni amortyzującej, natomiast urządzenia typu fitness (6 urządzeń na 3 pylonach – wyciąg górny-pylon-motyl klasyczny, orbitrek-pylon-twister i prasa nożna-pylon-wioślarz) zostaną zamontowane na nawierzchni utwardzonej mineralnej.

Ponadto, na teren nowej siłowni zostanie przestawiony z terenu parku zestaw drabinek z ławeczką, który zostanie poddany renowacji. W ramach inwestycji powstanie także niewielki plac o nawierzchni z kostki betonowej, z elementami małej architektury.

Prace powinny potrwać do końca roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl