Nowe miejsca na mapie Centrów Aktywności Lokalnej (CAL)

Mapa wrocławskich Centrów Aktywności Lokalnej (CAL) wzbogaciła się o trzy nowe lokalizacje. Nowe Centra powstały na Księżu, Karłowicach-Różance i Psim Polu-Zawidawiu.

Centra Aktywności Lokalnej służą wspieraniu lokalnych społeczności. Prowadzą je w dużej mierze organizacje pozarządowe, które działają w taki sposób, aby mieszkańcy i mieszkanki mogli współdecydować o ofercie Centrów i aktywnościach na osiedlu. We Wrocławiu funkcjonuje już 14 CALi finansowanych lub współfinansowanych przez Gminę Wrocław. Kilkanaście innych – chociaż nie posiadają jeszcze własnych przestrzeni – aktywnie wspiera swoje społeczności lokalne.

Zobacz również: mapa CAL

Nowe miejsca na mapie CAL

CAL Księże

fot. Fundacja Księże

CAL Księże rozpoczął działanie w listopadzie ubiegłego roku. Mieści się w nowym budynku, przy ulicy Rybnickiej 39-41 na Księżu Małym, wybudowanym specjalnie na potrzeby CAL oraz rady osiedla. Jego operatorem jest Fundacja Księże.

Przy zachowaniu wynikających z pandemii obostrzeń, w CAL Księże realizowane są różnego rodzaju zajęcia i warsztaty dla mieszkańców: biegi plenerowe, gimnastyka, warsztaty kulinarne, nauka gry na gitarze i in. Jego strona www jest jeszcze w budowie, informacje o bieżących działaniach znajdziecie jednak na Facebooku.

Telefon: +48 506 064 947

Email: cal.ksieze@gmail.com; fundacjaksieze@gmail.com

Profil na Facebooku

Na tym samym osiedlu znajdziecie także Domek Kultury, zajmujący się animacją kulturalną dla lokalnej społeczności.

DuoSfera

fot. Fundacja Emma

DuoSfera to Centrum Aktywności Lokalnej stworzone dla i współtworzone przez mieszkańców wrocławskiego Osiedla Karłowice-Różanka. W jego ramach działają osiedlowe Centrum Informacji Kulturalnej i Społecznej, Inkubator Pomysłów Lokalnych oraz Pracownia warsztatowa „Zrób to sam”.

DuSferę znajdziecie w wyremontowanym i rozbudowanym w ubiegłym roku budynku Rady Osiedla Karłowice-Różanka, przy ulicy Bałtyckiej 8. W Centrum spotykają się dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy oraz grupy i kluby hobbystyczne działające na terenie całego osiedla. Jego operatorem jest Fundacja Emma.

Telefon: 691-033-783

Email: kontakt@emma.org.pl 

Profil na Facebooku 

Strona www: emma.org.pl

Na tym samym osiedlu, przy al. Jana Kasprowicza 46 znajdziecie także Wielopokoleniowe Centrum Aktywności.

Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie

Pracownia plastyczna w CAL Psie Pole-Zawidawie, fot. Fundacja Opieka i Troska

W lutym tego roku swoją działalność zainaugurowało także Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie. Nowy CAL realizuje projekty takie jak Punkt Informacyjny oraz Punkt Porad, organizuje także wykłady, szkolenia, warsztaty, czy spacery dla mieszkańców. 

W siedzibie CALu funkcjonują również Klub Seniora, Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, Środowiskowy Dom Samopomocy. Jednym z przystanków CAL-owych na Psim Polu jest kawiarnia i pracownia artystyczna Stara Piekarnia.

Telefon: 71 794 78 91 / 793 868 528
Email: cal@opiekaitroska.pl 

www: opiekaitroska.pl

Profil na Facebooku