Nowa siłownia zewnętrzna w Parku Grabiszyńskim

Realizacji doczekał się kolejny projekt zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. W Parku Grabiszyńskim – nieopodal Górki Skarbowców – powstała zewnętrzna siłownia, która już cieszy się uznaniem okolicznych mieszkańców.

Projekt nr 400 zgłoszony w ramach WBO 2016 uzyskał poparcie aż 2 172 osób. To pokazało, jak potrzebną inwestycją dla okolicznych mieszkańców było stworzenie kolejnego miejsca aktywnego wypoczynku w Parku Grabiszyńskim, który przecież cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wszystkich wrocławian.

Propozycja stworzenia w nim siłowni na świeżym powietrzu wynikła także z chęci uatrakcyjnienia przestrzeni oraz zapewnienia pełnej dostępności do sprzętu wszystkim zainteresowanym.

– Park jest bardzo popularny wśród biegaczy, kijkarzy oraz wszystkich aktywnych fizycznie, ale brakowało mi trochę wspólnego miejsca rodzinnej rekreacji i integracji dla osób w różnym wieku. Postanowiłem zaangażować swój czas, aby zrealizować niewielki, ale fajny i użyteczny projekt. Sukces nie byłby jednak możliwy bez szerszej współpracy, w związku z czym dziękuję Bartkowi Jungiewiczowi, z którym wspólnie promowaliśmy projekt oraz wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu zaangażowali się w tę akcję – mówi lider projektu Kamil Pietrasik.

Co ważne, nowa siłownia wyposażona jest w urządzenia dostosowane do osób w różnym wieku. Bez obaw mogą trenować tam zarówno młodsi sympatycy sportu, jak i seniorzy, którzy w szczególny sposób powinni zadbać o swoją kondycję. Wersja mini sprzętu powstała także dla dzieci, tak aby już od najmłodszych lat mogły wyrobić odpowiednie nawyki i wzorce ruchowe, przy możliwości skorygowania wad postawy. Do dyspozycji ćwiczących są m.in.: mini-jeździec, mini-wahadło, koła Tai Chi, masażer pleców, wyciąg górny, surfer, wioślarz czy twister.

– Jestem przekonany, że siłownia będzie cieszyć się dużą popularnością. Już teraz niewielu spacerowiczów przechodzi obok niej obojętnie, a wydaje się, że wiosną i latem będzie jeszcze chętniej wykorzystywana. Pozytywne reakcje osób, które spotkałem na siłowni oraz dobry odbiór w Internecie bardzo mnie cieszą, gdyż potwierdzają, że pomysł był naprawdę trafiony – dodaje Kamil Pietrasik.

Siłownia, która powstała tuż przed zakończeniem 2017 roku czeka na kolejnych śmiałków, którzy za noworoczny cel postawili sobie poprawę sylwetki i swojego zdrowia. W sąsiedztwie nowej siłowni znajduje się plac zabaw dla młodszych dzieci, a już niebawem nowego miejsca rekreacji doczekają się także nieco starsze maluchy.