Nr projektu. 400
Siłownia zewnętrzna w Parku Grabiszyńskim (przy Górce Skarbowców) [WBO. 2016]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 100 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie
Celem projektu jest realizacja ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej w Parku Grabiszyńskim w okolicach Górki Skarbowców.
Park Grabiszyński cieszy się ogromną popularnością osób lubiących aktywnie spędzać czas. Propozycja stworzenia w nim nowej siłowni typu outdoor wynika z chęci dodatkowego uatrakcyjnienia przestrzeni i zapewnienia pełnej dostępności wszystkim zainteresowanym ćwiczeniami. Zaproponowana siłownia stanie się międzypokoleniowym miejscem aktywnego wypoczynku dzięki odpowiedniemu doborowi przyrządów zaspokajających potrzeby osób w różnym wieku. Dla dzieci przeznaczone będą sprzęty w wersji mini, które pozwolą na wyrobienie zdrowych nawyków i zachęcą do zwiększenia aktywności w czasie rodzinnego spaceru. Młodzież i osoby w średnim wieku skorzystają chętnie ze standardowych maszyn, a seniorzy docenią urządzenia mniej wymagające ruchowo i nie obciążające mocno stawów jak np. koła Tai Chi, czy masażery.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację to 100 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina
Lokalizacja szczegółowa: Siłownia ma być zlokalizowana obok Górki Skarbowców w sąsiedztwie głównej pętli spacerowo – rekreacyjnej, na przedłużeniu istniejącej infrastruktury sportowej. Definitywnie nie może kolidować z mniejszymi ścieżkami parku, które są wykorzystywane m. in. przez rowerzystów trenujących na Górce Skarbowców.
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.