Na Kuźnikach powstaje miejsce do rekreacji

Najpierw oczyszczenie terenu, a później jego zagospodarowanie i budowa toru typu „pumptrack” razem z oświetleniem. Już niedługo teren obok górki przy ul. Hermanowskiej na Kuźnikach zmieni się nie do poznania. Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał już wykonawcę, który zrealizuje pomysł mieszkańców w ramach WBO.

Do przetargu na to zadanie przystąpiły dwie firmy. Najlepszą ofertę przedstawiło przedsiębiorstwo Bauen z Kiełczowa. Za ponad pół miliona złotych zrealizuje projekt z WBO na Kuźnikach.

Inwestycja rozpocznie się od uporządkowania terenu i pielęgnacji istniejącego drzewostanu. Na pewno pojawią się również nowe nasadzenia (w tym 22 drzewa). Wykonawca zbuduje ciągi piesze, na skwerku ustawi ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Założy trawniki. Jednak głównym elementem tej inwestycji w pierwszym etapie jest budowa toru typu „pumptrack”. Jest to specjalnie przygotowany tor (podobny funkcjonuje na Wzgórzu Andersa), po którym można jeździć rowerami, na rolkach, czy hulajnogach. Miejsce będzie oświetlone.

Według harmonogramu inwestycji pierwsze prace mają rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego. Natomiast zakończyć w czerwcu 2020 roku. Kwota na inwestycję została odpowiednio wcześnie zabezpieczona w budżecie miasta.

Czytaj więcej: Na Niskich Łąkach mieszkańcy korzystają już z nowego placu zabaw