Na Niskich Łąkach mieszkańcy już korzystają z nowego placu zabaw

Już od grudnia zeszłego roku mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego i okolic zyskali możliwość korzystania z uroków nowej inwestycji w parku na Niskich Łąkach. Do użytku wrocławian oddano tam plac zabaw dla najmłodszych, zewnętrzną siłownię i tor do gry w bule.

Projekt nr 303 zgłoszony do WBO 2018 - „Więcej ruchu na Niskich Łąkach! Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw w parku na Niskich Łąkach”, na który głos oddało aż 1266 mieszkańców, został zrealizowany. W grudniu zeszłego roku Zarząd Zieleni Miejskiej odebrał gotową inwestycję, która zakładała:

  • wykonanie nawierzchni,
  • budowę placu zabaw dla dzieci w wieku 0-3 lat z drewnianym podestem,
  • budowę siłowni zewnętrznej,
  • wykonanie strefy seniora z torem do gry w bule.

Na terenie wykonanego placu zabaw znajdziemy: zestaw do zabawy piaskiem, huśtawkę mini z koszem, bujak typu „Komar”, bujak typu „Pszczółki”, elementy dla maluchów, element do zabawy z dźwiękiem czy bramkę typu Street Soccer. Z kolei w strefie siłowni możemy skorzystać m.in. ze stanowiska „ręce”, „brzuch, plecy”, z prasy nożnej, wioślarza, twistera z wahadłem, wyciągu górnego czy biegacza.

W parku na Niskich Łąkach wykonano także nowe alejki, ustawiono ławki i kosze na śmieci, jak również tablice informacyjne z parkowym regulaminem. Co więcej, na części trawnika już niedługo wyrośnie łąka kwietna.

Inwestycja została sfinansowana ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i Programu Inicjatyw Rad Osiedli, a powstała zgodnie z projektem Leaf Project Studio.