wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. 156 nowych lokalnych pomysłów w pierwszym naborze do Mikrograntów

156 nowych lokalnych pomysłów w pierwszym naborze do Mikrograntów

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mikrogranty 2021 - projekt "Mówimy po polsku". Zdjęcie ilustracyjne fot. Wojciech Chrubasik
Mikrogranty 2021 - projekt "Mówimy po polsku". Zdjęcie ilustracyjne

Zakończył się pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów! Od 1 do 15 marca mieszkańcy miasta zgłosili 156 propozycji na lokalne działania. Jakie aktywności odbędą się wiosną i latem? Wyniki i szczegóły wybranych projektów poznamy 8 kwietnia.

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella czekały na propozycje działań, które wiosną i latem pomogą zaktywizować lokalne społeczności. Mogły być to projekty z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, czy też inicjatywy związane ze wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym.

W kontekście trwającej obecnie wojny w Ukrainie i przyjazdu do naszego miasta tysięcy uchodźców z naszego sąsiedzkiego państwa Mikrogranty były też otwarte na propozycje podejmujące próbę włączenia rodzin uciekających przed wojną w aktywności dające im poczucie bezpieczeństwa i dobry czas w nowej społeczności.

– Już teraz widzimy, że odpowiedzieliście licznie na sytuację napływu nowych mieszkańców i mieszkanek miasta zgłaszając sporo propozycji na integracyjne działania – komentują organizatorzy naboru. Wśród nadesłanych inicjatyw nie zabrakło również pomysłów na plenerowe aktywności, czy warsztatowych spotkań, w trakcie których wspólne uczenie się nowych umiejętności ma zbliżyć do siebie sąsiadów i sąsiadki.

Mikrogranty 2022 - statystyki pierwszego naboru

Swój pomysł można było zgłosić do jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat.

Chęć do działania mieszkańców i mieszkanek Wrocławia po raz kolejny nie zawiodła - do 15 marca do północy zgłoszono łącznie 156 projektów:

  • 89 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
  • 45 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 22 inicjatywy w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji

Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Zwycięskie działania poznamy 8 kwietnia. Projekty w Mikrograntach młodzieżowych i NGO realizować będzie można do lipca. Z kolei w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych działania będą mogły trwać do końca sierpnia.

Więcej informacji o każdej ze ścieżek Mikrograntów

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych:

www.instytutkultury.pl/Mikrogranty 

Mikrogranty NGO:

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo 

Mikrogranty młodzieżowe:

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl