wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Mikrogranty 2020 – ruszają spotkania informacyjne przed naborem
Mikrogranty Strefa Kultury Wrocław
Mikrogranty

Macie pomysł na społeczne działanie w waszej okolicy, ale nie macie doświadczenia w prowadzeniu projektu? Zastanawiacie się, czy udział w tym programie jest dla was? Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na spotkania informacyjne przed startującym 1 lutego naborem do Mikrograntów.

Chcecie zorganizować warsztaty majsterkowania lub grę miejską na waszym osiedlu? Wspólnie z mieszkańcami odkurzyć mniej znane podwórkowe historie, przeprowadzić zajęcia muzyczne dla osób z waszej szkoły lub cykl spotkań edukacyjnych dla rodziców z dziećmi? Macie pomysł, jak wziąć miasto w wasze ręce?  Udział w naborze do Mikrograntów jest właśnie dla was!

Czytaj także: Mikrogranty 2020. Rusza pierwszy z trzech naborów

Porozmawiajmy

Jeśli macie pytania lub wątpliwości, chcecie poznać szczegóły naboru (najważniejsze terminy i zasady współpracy oraz formularz wniosku) i nowości, które w tym roku wprowadzimy do programu to koniecznie przyjdźcie na spotkania informacyjne

  • 20.01, 17:30 | Barbara (ul. Świdnicka 8B) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych + Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 23.01, 18:00 | MBP, Filia nr 7 (ul. Suwalska 5) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 27.01, 17:00 | MBP, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 28.01, 17:00 | Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) | Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 29.01, 17:00 | Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim (ul. Prądzyńskiego 39a) | Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 30.01, 17:00 | MBP, Filia nr 11/FAMA (ul. Bolesława Krzywoustego 286) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 04.02, 17:00 | MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych

Nabór rusza 1 lutego

Poszukiwanie nowych propozycji na osiedlowe działania w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 lutego. Wnioski składać można do jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) oraz dla nieformalnych grup młodzieżowych.

We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław lub Fundacją Umbrella, macie szansę na zrealizowanie projektów z zakresu animacji, aktywizacji społecznej i edukacji oraz pomysłów na działania związane z różnymi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Wybrane inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Dokumenty i materiały informacyjneSzczegóły oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze), informacje o bieżących działaniach oraz realizowanych wcześniej projektach każdej ze ścieżek znajdziecie na naszych stronach:Mikrogranty, czyli ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty/naboryMikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Do zobaczenia w mieście!

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2019 roku możecie wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 4.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Znajdziecie nas również na:www.wroclaw.pl/mikrograntywww.facebook.com/mikrogranty www.instagram.com/mikro.granty

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl