wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:35

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Miejska Wyspa Zieleni. Wyniki Konsultacji
Kliknij, aby powiększyć
konsultacje poświęcone projektowi Miejskiej Wyspy Zieleni - grafika ilustracyjna Wrocław Rozmawia
konsultacje poświęcone projektowi Miejskiej Wyspy Zieleni - grafika ilustracyjna

Zakończyliśmy konsultacje dotyczące realizacji projektu w ramach Zielonego WBO 2017. Sprawdź jakie propozycje zgłosili uczestnicy.

Projekt nr 685/2017 to jeden z ośmiu pomysłów wybranych do realizacji w ramach „Zielonego WBO”. Jest to projekt pilotażowy. Projekt ma na celu przeciwdziałać smogowi w mieście i wprowadzenie zieleni w te przestrzenie, gdzie jest jej bardzo mało.

W ramach konsultacji na stronie Wrocław Rozmawia do 21 października można było zgłosić swoje uwagi, sugestie i pomysły. Z tej możliwości skorzystało 9 osób. Ponadto, 9 października w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Reja odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Na spotkaniu obecne były 2 osoby. W sumie w ramach konsultacji zostało zgłoszonych 12 uwag.

W kwestii lokalizacji inwestycji na terenie Ronda Reagana głosy mieszkańców były pozytywne (5/9 zgłoszonych uwag). Jednocześnie zgłosili oni potrzebę nowych nasadzeń przed galerią handlową „Pasaż Grunwaldzki”. Na spotkaniu konsultacyjnym uczestnicy pozytywnie odnieśli się do propozycji projektu zieleni na Rondzie Reagana, który jest realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach WBO 2016, polegający na postawieniu samonawadniających się donic z różnorodną zielenią.

Jedną z kluczowych wątpliwości jakie poruszali mieszkańcy to trwałość roślin oraz poczucie bezpieczeństwa użytkowników komunikacji zbiorowej na peronach przystanku przy Rondzie Reagana. W opinii uczestników konsultacji donice z roślinnością nie mogą zaciemniać ronda oraz powodować, że będzie ono zamkniętą przestrzenią. Ważną kwestią ich zdaniem jest również dobór roślin, by były one całoroczne oraz odporne na niekorzystne w tej lokalizacji warunki dla zieleni.

Kolejnym etapem w ramach realizacji Miejskiej Wyspy Zieleni jest projektowanie. Zgodnie z uwagami oraz opiniami jakie otrzymało Biuro ds. Partycypacji Społecznej projekt będzie realizowany w zakresie ustawienia donic samonawadniających wraz z roślinnością w celu stworzenia tzw. „zielonej strefy” na Rondzie Reagana. Tym samym projekt Zielonego WBO oraz WBO 2016 zostaną zrealizowane jako jedna inwestycja.

miejskie wyspy zieleni - uwagi mieszkańców

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl