wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konflikt? Sytuacja pozornie bez wyjścia? Skorzystaj z mediacji [ROZMOWA]
Antonina Gawrońska z Fundacji Dom Pokoju Bartek Ciba
Antonina Gawrońska z Fundacji Dom Pokoju

Od kilku lat we Wrocławiu działa Pogotowie Mediacyjne. Prowadzi je Fundacja Dom Pokoju. W czym mogą nam pomóc mediacje i jak z nich skorzystać? Opowiada Antonina Gawrońska z Fundacji Dom Pokoju.

Maciej Wołodko: Czym są mediacje?

Antonia Gawrońska: Mediacja jest dobrowolnym i poufnym procesem dochodzenia przez strony do rozwiązania konfliktu, prowadzonym przy wsparciu osoby trzeciej - mediatora lub mediatorki. Celem mediacji nie jest ustalenie, kto ma rację, ale wypracowanie rozwiązania jakie zadowoli strony sporu. Mediator czy mediatorka nie będą Was osądzać i wydawać wyroków, tylko wspierać w komunikacji i poszukiwaniu rozwiązania. Mediacja jest dobrowolna, co oznacza, że możesz w każdej chwili z niej zrezygnować.

Dla kogo jest Pogotowie Mediacyjne i gdzie odbywają się mediacje ?

Z mediacji skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia. Pogotowie działa w siedzibie Fundacji Dom Pokoju przy ul. Władysława Łokietka 5/1. Wszystkie mediacje odbywają się w gabinecie mediacyjnym.

Z jaką sprawą mogę zgłosić się do mediatora lub mediatorki?

Mediacje mogą dotyczyć sporów rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych lub tych w miejscu pracy. Bardzo często mediujemy sprawy okołorozwodowe, ale też konflikty między członkami rodziny, którzy mają trudności ze znalezieniem porozumienia w ważnej dla nich sprawie. Pogotowie Mediacyjne zajmuje się też konfliktami społecznymi, w których jest dużo różnych stron sporu np. konflikty w radach osiedla lub instytucjach.

Ile to kosztuje?

Pogotowie Mediacyjne jest BEZPŁATNE dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. W ramach Pogotowia Mediacyjnego przysługują 3 posiedzenia mediacyjne. Każde trwa nie dłużej niż 90 minut.

Jak zgłosić sprawę do mediacji?

Napisz lub zadzwoń do sekretarza Pogotowia Mediacyjnego, następnie przedstaw się i podaj temat sprawy. Do rozpoczęcia mediacji niezbędna jest zgoda obu stron. Zapytaj drugą stronę o to czy chce wziąć udział w mediacji lub poproś o wsparcie sekretarza. Po uzyskaniu zgody i kontaktu do stron przekazujemy sprawę do mediatora i mediatorki. Ta osoba skontaktuje się z Wami i ustali pierwszy termin spotkania, na którym ustalicie wspólnie zasady rozmowy.

Skontaktuj się z Pogotowiem Mediacyjnym we Wrocławiu

  • Telefon: 538 208 660
  • Mail: pogotowie.mediacyjne[at]wcrs.pl

Pogotowie Mediacyjne prowadzi bezpłatne mediacje dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Działanie jest realizowane na zlecenie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz jest finansowane z budżetu Gminy Wrocław.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Fundacji Dom Pokoju.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl