Młodzi konsultują

Sprawdź, jak dzieci i młodzież mogą się włączyć w konsultacje.

Park to przestrzeń zabawy i rekreacji dla wszystkich mieszkańców. Ci z Was, którzy nie mają jeszcze 18 lat, też będą spędzać czas na jego terenie, bawiąc się, uprawiając sport, spotykając z rówieśnikami czy podziwiając przyrodę. Dlatego też i Wy jesteście zaproszeni do konsultacji społecznych, żeby opowiedzieć o swoich potrzebach. 

Konsultacje dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w tym samym czasie, co konsultacje dorosłych. W tym roku nie możemy przeprowadzić warsztatów grupowych, proponujemy natomiast metody, które pozwolą zachować niezbędny dystans społeczny wszystkim uczestnikom. 

Jak konsultujemy?

E-FORMULARZ MŁODEGO MIESZKAŃCA | 18.06–12.07.2020 r. | Dostępny na dole tej strony. Obejmuje podobny zakres tematyczny, co formularz dla dorosłych, jednak pytania są dostosowane do możliwości poznawczych dzieci. Zapraszamy wszystkich niepełnoletnich mieszkańców do wypełnienia go – ci, którzy nie potrafią jeszcze czytać i pisać, mogą poprosić o pomoc dorosłych. Dzieci, które lubią rysować, zapraszamy do stworzenia rysunku „Mój Park Krzycki” lub/i „Moja dolina Olszówki Krzyckiej” – szczegółowe informacje na temat rysunku znajdują się na dole strony.

PROJEKT MŁODZIEŻOWEJ GRY EKOLOGICZNEJ | 18.06–12.07.2020 r. | Park Krzycki i dolina Olszówki Krzyckiej to unikalny ekosystem. Można tu znaleźć wiele ciekawych okazów przyrodniczych. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do włączenia się w projektowanie Młodzieżowej Gry Ekologicznej, która po konsultacjach zostanie przekazana projektantom jako postulat młodszych mieszkańców osiedla. 

Jak przygotować projekt gry? 

Wybierz się na spacer. Weź  ze sobą mapę, którą znajdziesz na tej stronie. W zależności od tego, ile masz lat, możesz potrzebować pomocy dorosłych. 

Przejdź się (samodzielnie lub z rodzicami) po terenie planowanego parku i doliny Olszówki. Znajdź miejsce, które jest dla Ciebie ciekawe i o którym chciałbyś lub chciałabyś czegoś się dowiedzieć. Możesz zrobić tam zdjęcia lub odnaleźć jego lokalizację GPS. Na tym terenie ukryliśmy też skrytkę geocache – znajdź ją! 

Pomyśl o ciekawych zadaniach, do wykorzystania w grze terenowej. 

Szczegółowe informacje znajdziesz na mapie i w instrukcji.

Wypełnij e-formularz!

Park Krzycki ma powstać na pięknym i dzikim terenie. Ważne będzie w nim zachowanie przyrody takiej, jaka jest teraz.

Chcemy dowiedzieć się jakie potrzeby i pomysły dotyczące tego miejsca mają dzieci i młodzież. Spójrz na mapę doliny Olszówki i parku Krzyckiego i zdjęcia tego terenu. Możesz też wybrać się na spacer po tej okolicy. Następnie zamknij oczy, jeśli potrzebujesz i wyobraź sobie dzikie i naturalne miejsce pełne pięknej przyrody, jednak trochę zmienione, urządzone.  

Teraz odpowiedz na pytania (nie musisz odpowiadać na wszystkie).

Fill out my online form.

Lubisz rysować? Zapraszamy do dodatkowego wyzwania. Po zastanowieniu się nad powyższymi pytaniami spróbuj wyobrazić sobie teren doliny Olszówki i parku Krzyckiego, a następnie go narysować. Pomyśl o tym, co będzie w nim najważniejsze i właśnie to przedstaw na obrazku. Jeśli masz więcej pomysłów, możesz narysować ich kilka. Poproś rodziców o zeskanowanie ich lub zrobienie im zdjęcia i razem wyślijcie rysunek lub rysunki na adres email: h.achremowicz@edukacjakrytyczna.pl.

Po konsultacjach będziesz mógł odnaleźć swoją pracę jako załącznik do raportu z konsultacji społecznych.

Działanie realizuje Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Koordynacja i badania: Hanna Achremowicz, opieka merytoryczna: dr Kamila Kamińska-Sztark.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Do pobrania