wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:35

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Trwające konsultacje
  5. Jak odnowić podwórko między Tarnogajską a Kamieniecką?
  6. Jak odnowić podwórko między Tarnogajską a Kamieniecką? [KONSULTACJE SPOŁECZNE]

Jak odnowić podwórko między Tarnogajską a Kamieniecką? [KONSULTACJE SPOŁECZNE]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Kliknij, aby powiększyć
Drabinki na placu zabaw. Grafika ilustracyjna Rys. K. Domżalska
Drabinki na placu zabaw. Grafika ilustracyjna

Do 25 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak odnowić podwórko między Tarnogajską a Kamieniecką? Inicjuje je Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. Zachęcamy do udziału i wyrażenia swojej opinii. Twój udział w konsultacjach jest ważny, ponieważ to dzięki Twoim opiniom możemy wspólnie kształtować przestrzeń, w której żyjemy.

Czego dotyczą konsultacje?

Wrocław to miasto dynamicznych zmian, w którym dbałość o przestrzeń publiczną jest priorytetem. Jednym z ważnych elementów miejskiej infrastruktury są podwórka – miejsca spotkań, rekreacji i wypoczynku. Podwórko, o którym tym razem będziemy rozmawiać, leży w kwartale ulic Tarnogajska, Gazowa, Kamieniecka oraz Klimasa. Jego mieszkanki i mieszkańcy zgłaszali problemy związane z codziennym użytkowaniem wnętrza podwórzowego i sugerowali propozycje ich rozwiązania.

Podczas konsultacji omówimy zagospodarowanie terenu podwórka i elementy małej architektury. Przedyskutujemy rekultywację zieleni, oświetlenie, odwodnienie oraz modernizację placu zabaw, osłony śmietnikowe, remont drogi i ciągów pieszych, by odnowione podwórko stworzyło przyjazną i funkcjonalną przestrzeń, która będzie służyć wszystkim mieszkankom i mieszkańcom.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje trwają od 4 do 25 czerwca. 13 czerwca o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami Wrocławskich Mieszkań na podwórku przy błękitnym wózku. Przez cały okres trwania konsultacji, można wypowiedzieć się za pomocą e-formularza dostępnego na stronie konsultacji.

Konsultacje z młodymi

Zapraszamy również młode mieszkanki i młodych mieszkańców do udziału  w tej rozmowie. Przygotowaliśmy dwie możliwości. Podczas spotkania na podwórku 13 czerwca odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży, gdzie wspólnie zaprojektujemy podwórko i spiszemy rekomendacje dla przyszłej koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Ponadto takie same warsztaty zostaną powtórzone podczas festynu, który odbędzie się 15 czerwca przy Centrum Aktywności Tarnogaju CAT, ul. Gazowa 22.

Masz szczególne potrzeby i chcesz uczestniczyć w konsultacjach?

Chcemy, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje(at)feps.pl) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, postaramy się zapewnić Ci możliwość udziału.

Tekst: Iwona Nowak

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl