wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Fundusz Osiedlowy – projekty poprawione, teraz weryfikacja
Wnioski złożone przez osiedla do Funduszu Osiedlowego dostępne są online. Zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
Wnioski złożone przez osiedla do Funduszu Osiedlowego dostępne są online. Zdjęcie ilustracyjne

Prezentujemy listę inwestycji zgłoszonych przez rady osiedli.

24 stycznia b.r. zakończyło się uzupełnianie braków formalnych w zgłoszonych wnioskach. Zgodnie z zasadami „Funduszu Osiedlowego”, wnioski zostały przekazane do odpowiednich jednostek miejskich. Będą one teraz oceniać projekty pod kątem adekwatności szacunkowego kosztu realizacji wskazanego przez Radę Osiedla oraz możliwości technicznej i prawnej wykonalności projektu.

Weryfikacja wniosków w ramach każdego osiedla odbywa się kolejno wg liczby rangowej nadanej przez Radę Osiedla i kończy się na wniosku, przy którym łączna szacowana przez Urząd Miejski Wrocławia wartość pozytywnie zweryfikowanych wniosków inwestycyjnych przekroczy kwotę przyznaną dla danego osiedla w ramach „Funduszu Osiedlowego”.

W toku weryfikacji, pracownicy Urzędu Miejskiego Wrocławia w razie potrzeby będą konsultować się z Przewodniczącymi Zarządu Osiedli w sprawie wprowadzenia ewentualnych drobnych zmian w inwestycjach.

Radom i Zarządom osiedli, dziękujemy za współpracę i uzupełnienie projektów. Wnioski zgłoszone przez osiedla są dostępne na stronie www Funduszu Osiedlowego - w tym miejscu. 

Proces merytorycznej oceny wniosków inwestycyjnych zakończy się opublikowaniem  listy zweryfikowanych projektów zawierającej informacje o pozytywnej lub negatywnej weryfikacji. W przypadku negatywnej oceny Zarządy Osiedli będą mogły zainicjować drugi etap zgłaszając swoje uwagi.

Wyniki drugiego etapu weryfikacji będą wiążące.

*****

Więcej informacji, pomoc w sprawie Funduszu Osiedlowego oferuje Wydział Partycypacji Społecznej w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia:

Fundusz Osiedlowy  ogłoszony został 9 września przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Jest to narzędzie umożliwiające mieszkańcom osiedli realizację lokalnych inwestycji poprzez własną Radę Osiedla. Stanowi finansowe wsparcie dla planów inwestycyjnych wrocławskich osiedli i w założeniach obok Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, Mikrograntów czy Funduszu Inicjatyw Lokalnych staje się jednym z kluczowych narzędzi partycypacyjnego budżetu Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl