wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dwa kolejne przetargi z WBO rozstrzygnięte
Kliknij, aby powiększyć
zdjęcie ilustracyjne, park biskupiński fot. Maciej Wołodko
zdjęcie ilustracyjne, park biskupiński

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetargi na realizację dwóch projektów z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: pielęgnacji starodrzewu na Wielkiej Wyspie (WBO 2018) oraz elementów małej architektury w parku Grabiszyńskim (WBO 2017).

Pielęgnacja starych drzew położonych na terenach zieleni przyulicznej oraz na skwerach i w parkach Wielkiej Wyspy, to drugi etap realizacji projektu nr 146 z WBO 2018. W ramach pierwszego etapu prac, przeprowadzone zostały ekspertyzy dendrologiczne. Teraz, wyłoniona w przetargu firma zajmie się usuwaniem posuszu i jemioły, formowaniem koron, zakładaniem potrzebnych wiązań i innymi wskazanymi w zaleceniach zabiegami pielęgnacyjnymi.

Pielęgnacją objętych zostanie łącznie kilkadziesiąt drzew. Większość z nich rośnie w obrębie parku Szczytnickiego, pozostałe kilkanaście drzew znajduje się na osiedlach Biskupin, Sępolno, Bartoszowice, Szczytniki  oraz Zacisze. Prace pochłoną 55 tys. złotych. Na ich realizację, wyłoniona w przetargu firma (DALPINEX Tymoteusz Szczotka z Wilkowic) będzie mieć czas do połowy grudnia tego roku.

Jeszcze szybciej, bo do 7 grudnia, planowane jest doposażenie parku Grabiszyńskiego w elementy małej architektury. To z kolei rezultat projektu nr 652 z WBO 2017: „Park Grabiszyński – nowe ławki, tablice informacyjne, kosze na śmieci”.

W parku niebawem pojawią się m.in. nowe ławki, leżaki obrotowe, tablice informacyjne. Wymienione zostaną także słupki biegowe, kosze na śmieci, czy stojaki rowerowe. Prace zaplanowane zostały w sektorach I, II, III, IV i VI. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma ATTIS Tomasz Obrzut ze Starej Wsi, która podejmie się realizacji inwestycji za kwotę 249,5 tys. złotych.

Szczegóły przetargów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl