wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw. Złóż wniosek o grant do 15 czerwca
Kolaż 3 zdjęć przedstawiających projekty zrealizowane dzięki wsparciu z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Od lewej: seniorki w strojach retro, dzieci przy ognisku, kobieta na wózku inwalidzkim w towarzystwie lamy. materiały organizatorów / DFOP
Kolaż 3 zdjęć przedstawiających projekty zrealizowane dzięki wsparciu z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Od lewej: seniorki w strojach retro, dzieci przy ognisku, kobieta na wózku inwalidzkim w towarzystwie lamy.

Od 1 do 15 czerwca trwa nabór wniosków w Dolnośląskim Funduszu Małych Inicjatyw. To trzeci – po Mikrograntach i Dolnośląskich Małych Grantach program grantowy, w którym możecie ubiegać się o środki na realizację swoich projektów. Aplikować w programie mogą grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe. Warto się pospieszyć, bo liczy się kolejność składanych wniosków.

Do wzięcia są granty w wysokości od 8 tys. do 10 tys. złotych. Możecie po nie sięgnąć, jeśli macie pomysł na lokalne działania, ciekawe wydarzenie, czy rozwijanie zainteresowań.

Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw – kto może się starać o grant?

30 grantów udzielonych zostanie młodym organizacjom pozarządowym z Dolnego Śląska. Możecie aplikować o środki, jeżeli:

  • wasza organizacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego lub właściwego rejestru, nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dotację
  • ma siedzibę na terenie Dolnego Śląska
  • ma roczny przychód nie przekraczający kwoty 30 tys. zł (roczny przychód za poprzedni zakończony rok obrotowy funkcjonowania).

Wsparcie finansowe otrzyma także 15 grup nieformalnych lub samopomocowych. Możecie aplikować o środki jeżeli tworzycie grupę nieformalną / samopomocową, która:

  • składa się z minimum trzech pełnoletnich osób mieszkających na terenie Dolnego Śląska
  • chce realizować działania w sferze pożytku publicznego dla społeczności lokalnej w województwie dolnośląskim, lub gdy wasze działania skierowane są na rozwiązywanie problemów oraz zmianę warunków życia członków grupy.

Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw – aplikuj przy pomocy generatora

Nabór trwa od 1 do 15 czerwca 2023 roku. Wnioski składać można za pomocą generatora dostępnego na stronie generator.maleinicjatywy.pl (czynny od godziny 00.00 | 1.06.2023).

UWAGA! W naborze obowiązuje limit liczby składanych wniosków, który wynosi w sumie 180!

Liczy się kolejność składnych wniosków - do wyczerpania limitów w każdej ze ścieżek, w tym: 90 dla młodych organizacji pozarządowych oraz 90 dla grup nieformalnych i samopomocowych.

Lista rankingowa opublikowana zostanie 19 lipca 2023 roku.

Zwycięskie projekty będą realizowane od 1 sierpnia 2023 roku do 19 listopada 2023 roku.

Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw - organizatorzy

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych UMBRELLA | Fundacja Umbrella oraz Stowarzyszenie Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA realizują Program Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw, który jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Operacyjnego #NOWEFIO - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2020-2030

Strona programu: maleinicjatywy.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl