wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dofinansowanie do protez, wózków i rehabilitacji. Zgłoś się po nie do fundacji organizującej Poland Business Run
Bieg charytatywny Poland Business Run, zdjęcie ilustracyjne materiały organizatorów
Bieg charytatywny Poland Business Run, zdjęcie ilustracyjne

Do fundacji organizującej bieg Poland Business Run mogą się zgłaszać osoby z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i mastektomii, które potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. Trwa nabór wniosków.

Wsparcie dla osób po amputacjach kończyn i po masektomii

Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, m.in. po amputacjach kończyn. Koszt protezy to wydatek od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce, mało kogo stać dziś na protezę. A to nie koniec, bo sprzęt trzeba jeszcze serwisować i co kilka lat wymieniać niektóre elementy. Niezbędna jest też pomoc psychologiczna oraz specjalistyczna rehabilitacja, przygotowanie do oprotezowania, a następnie nauka chodu. Pacjenci z niepełnosprawnościami potrzebują też wózków aktywnych i innych sprzętów. W takich sytuacjach pomaga nasza fundacja.
tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run

Drugą grupą, którą wspiera organizacja, są osoby po mastektomii. Liczba wniosków o pomoc rośnie, bo rak piersi jest aktualnie najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. W 2020 r. liczba zachorowań przekroczyła 24 tys. W ubiegłym roku Fundacja Poland Business Run dofinansowała turnusy kompleksowej rehabilitacji dla 44 kobiet po mastektomii, zapewniając im – oprócz fizjoterapii – również wsparcie psychologa czy dietetyka.

Aby zebrać środki niezbędne do pomocy swoim podopiecznym, fundacja 3 września br. organizuje charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run, w której wystartują pracownicy firm i korporacji. Dzięki niej od początku istnienia projektu pomoc otrzymało ponad 800 osób. W ubiegłym roku wsparcie otrzymało 5 beneficjentów z Dolnego Śląska. Sfinansowano m.in. wózek, protezę nogi, rehabilitację po amputacji i rehabilitację po mastektomii.

Kto może otrzymać dofinansowanie w ramach Poland Business Run 2023?

– Aby zgłosić swoją kandydaturę na beneficjenta, wystarczy wypełnić i wysłać wniosek. Do ich składania zachęcamy osoby z całej Polski. Można to zrobić poprzez formularz online lub tradycyjnie pocztą. Komplet dokumentów wraz z załącznikami jest dostępny na stronie polandbusinessrun.pl w zakładce „Dla Beneficjentów”. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja powołana przez zarząd, w pierwszej kolejności kierując pomoc do osób najbardziej potrzebujących – tłumaczy Klaudia Kaniewska z działu wsparcia Fundacji.

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Beneficjenci mogą liczyć na dofinansowanie do protez, wózków, sprzętu medycznego, pomocy psychologicznej i rehabilitacji. Fundacja opłaca m.in. specjalne tygodniowe turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie – ośrodku specjalizującym się w kompleksowej pomocy osobom po amputacji i mastektomii.

Szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie, wówczas wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny. Na dodatkowe pytania o dofinansowanie odpowiada Klaudia Kaniewska, koordynatorka działu wsparcia: k.kaniewska(at)polandbusinessrun.pl, tel. 504 458 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl