Dobry Widok - Sklep ogrodniczy z 70-letnią tradycją zyskał nową witrynę

fot. Marta Sobala

Projekt Dobry Widok, koordynowany przez Fundację Dom Pokoju, zakończył rok metamorfozą sklepu ogrodniczego Pan Tulipan. Zobaczcie jak zmieniła się witryna lokalu.

- Na ulicy Stawowej, pod numerem 9, odnaleźliśmy prawdziwą perełkę - sklep znany z pewnością rodowitym wrocławianom, zapalonym działkowcom i innym fanom roślin - Tulipan. Sklep od siedemdziesięciu lat oferujący cebulki, nasiona, doniczki i narzędzia, a co najważniejsze - fachowe doradztwo, o które tak teraz trudno! - opowiada koordynatorka Dobrego Widoku, Zuzanna Wollny.

Dobry Widok stara się zachowywać standardy współpracy z przedsiębiorcami, polegające na dialogu, wspólnym wypracowywaniu wizji, negocjacjach i konsultacjach również z zespołem projektantów. Zmiany, które proponuje zespół projektu często nie ograniczają się tylko do zmiany elewacji czy witryny, często to zmiana całego wizerunku.

Witryna sklepu przy ul. Stawowej 9 przed remontem. Fot. Marta Sobala

- Zaproponowaliśmy właścicielom nazwę “pan Tulipan” - tulipan w oczywisty sposób daje przechodniom sygnał, że tu można kupić kwiaty i cebulki, natomiast przedrostek “pan” miał przekazywać osobisty charakter sklepu, w którym można wciąż wdać się w pogawędkę, poznać właścicieli, którzy często sami stoją za ladą - opowiadają koordynatorzy Dobrego Widoku.

Witrynę zaprojektowała Alicja Chojnacka, na stałe współpracująca z projektem.

- Sklep znajduje się przy bardzo ruchliwej ulicy, dlatego nazwa sklepu miała być dobrze czytelna, posłużył temu szeroki krój szeryfowy, który dodatkowo podkreśla długą tradycję sklepu (działa on od 1950 roku) - opowiada projektantka.

Witryna sklepu przy ul. Stawowej 9 po remoncie. Fot. Marta Sobala

Sklep ogrodniczy oferuje kompleksowy asortyment produktów, co zostało przedstawione za pomocą sześciu ikon, które zostały opracowane w nawiązaniu do liter “pan tulipan”.

W przyszłości (po remoncie elewacji kamienicy) nazwa sklepu zostanie wykonana w metaloplastyce oraz będzie wzbogacona o semafor z tulipanem.

W redizajn witryny zaangażowanych było wiele osób. Elewację odmalował sam właściciel, szablony przygotowali Magda Bogdańska i Radek Kubisz, natomiast namalowała je na elewacji Magda Kanafka.

Jak zgłosić witrynę do programu? - Napisz maila i wyślij na adres: dobrywidok@dompokoju.org.

Przeczytaj również: Dobry Widok we Wrocławiu