wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Do 20 tys. złotych dofinansowania na doposażenie Cyfrowego Klubu Seniora. Konkurs ofert dla NGO

Maciej Wołodko,
senior korzystający z laptopa na ławce w parku, zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
senior korzystający z laptopa na ławce w parku, zdjęcie ilustracyjne

Minister Cyfryzacji poinformował o przeznaczeniu 12 mln złotych na doposażenie Cyfrowych Klubów Seniora. Połowa tej kwoty zasili samorządy, a połowa – organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz osób starszych. Dofinansowanie na jedną placówkę może wynieść do 20 tys. złotych. Konkurs ofert dla NGO trwa do 26 września.

- Cyfrowe Kluby Seniora to inicjatywa, która powstała w toku rozmów z seniorami. Seniorzy wykazywali duże zainteresowanie tematem kompetencji cyfrowych – powiedział sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński.

Za uzyskaną dotację będzie można zakupić nowy sprzęt (tablet, laptop) do wykorzystania w celu upowszechniania i rozwijania kompetencji cyfrowych seniorów.

Czasu na złożenie ofert nie jest dużo

Termin upływa 26 września 2022 roku, decyduje data wpływu.

Termin realizacji zadań z dotacją wyznaczono na okres pomiędzy 1 listopada a 31 grudnia 2022 roku. Wysokość dotacji, o którą mogą ubiegać się Oferenci nie może przekroczyć 20 tys. złotych. W przypadku, kiedy Oferent nie ma możliwości odzyskania podatku VAT, wszelkie koszty wskazane w kosztorysie są kosztami brutto, co oznacza, że w takiej sytuacji podatek VAT jest kosztem kwalifikowalnym.

Więcej informacji na temat konkursu dla NGO znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl