wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Dlaczego zastanawiamy się, jaki będzie plan transportowy Wrocławia?

Wydział Partycypacji Społecznej,
Rysunek przedstawia kasownik starego typu, robiący dziurki w biletach, po lewej stronie leży bilet autobusowy; niebieskie tło, grafika ilustracyjna. Rys. Katarzyna Domżalska
Rysunek przedstawia kasownik starego typu, robiący dziurki w biletach, po lewej stronie leży bilet autobusowy; niebieskie tło, grafika ilustracyjna.

Do 25 września 2022 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jaki będzie plan transportowy Wrocławia? Inicjowane są przez Departament Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia. Zapraszamy do udziału!

Transport zbiorowy w dużym mieście

Aktualnie powstaje Plan Transportowy na okres 2023-2027. To ważny dokument – ma być odpowiedzią na prognozowane potrzeby przewozowe Wrocławia. Jego powstanie warunkują dwa inne dokumenty prawne. Pierwszym z nich jest Ustawa z dn. 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, drugim – Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 25 maja 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego.

Dokument mówi o komunikacji publicznej. Nie powstaje w próżni – jest pisany w odniesieniu do planów mówiących o zmianach i rozwoju infrastruktury transportowej we Wrocławiu (np. plany inwestycyjne Gminy Wrocław, MPK Sp. z o.o. czy PKP S.A.) Powstaje po to, by usprawnić publiczny transport zbiorowy we Wrocławiu. A każdy z nas, mieszkając w tak dużym mieście, wie, jak potrzebne jest planowanie działań w zakresie transportu publicznego!

Co będziemy konsultować?

W dokumencie poruszane są następujące zagadnienia:

Projekt dokumentu już został przygotowany przez Wykonawcę przetargu. Teraz jest czas na zapoznanie się z nim przez nas – wrocławian i wrocławianki – i na konsultacje. 

Twoja opinia będzie miała wpływ na Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Wrocławia na lata 2023–2027.

Konsultacje trwają do 25 września (niedziela). 14 września (środa), o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne – zapraszamy do budynku Urzędu Miejskiego przy pl. Nowy Targ 1–8 (s. 215).  20 września (wtorek) to data spotkania dla przedstawicieli Rad Osiedli. Przez cały czas trwania konsultacji będzie dostępny e-formularz, swoją opinię będzie można zgłosić także telefonicznie pod numerem telefonu 606 189 622 (w dniach 5–18.09 można dzwonić w godzinach 8:00–10:00, a od 19 do 25.09 – w godz. 14:00– 16:00.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl