wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Dlaczego zastanawiamy się, jak urządzić podwórko przy Łące Mazurskiej?

Widok rejonu podwórka z lotu ptaka Fotoplany ukośne 2015
Widok rejonu podwórka z lotu ptaka

Do 7 lipca 2022 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące sposobu urządzenia podwórka przy Łące Mazurskiej. Zapraszamy do udziału w nich i wyrażenia swojej opinii.

Mieszkańcy i mieszkanki – znawcy swojej okolicy 

Najbliższe otoczenie z pewnością wpływa na jakość naszego życia. Dużo łatwiej żyć, gdy przez podwórko możemy przejść komfortową ścieżką, niż gdy tej dróżki brakuje, i gdy wokół jest zielono. A to mieszkańcy i mieszkanki, żyjąc w miejscu, którego dotyczą konsultacje, wiedzą, gdzie najlepiej zorganizować plac zabaw lub siłownię plenerową, gdzie powinny być miejsca zbiórki odpadów, a gdzie (i czy w ogóle) miejsca parkingowe. Znają skróty, ścieżki i przedepty, co jest pomocne przy wyznaczaniu dróg. To bardzo pomocne przy projektowaniu wszelkich zmian.

Co będziemy konsultować?

Zastanowimy się nad kwestiami takimi, jak:

Twoja opinia będzie miała wpływ na sposób zagospodarowania podwórka  w kwartale ulic: Kromera, Bydgoskiej i Łąki Mazurskiej we Wrocławiu.

Konsultacje trwają do 7 lipca (czwartek). 23 czerwca (czwartek), o godz. 17.30 rozpocznie się punkt konsultacyjny na podwórku – spotkamy się przy charakterystycznym, błękitnym wózku konsultacyjnym. W tym samym czasie odbędą się warsztaty terenowe dla dzieci i młodzieży. Poza tym przyjdziemy do Was z mobilnym punktem konsultacyjnym (tu także rozpoznacie nas po błękitnym wózku) oraz przyjdziemy z warsztatami projektowania podwórka do szkoły. Przez cały czas trwania konsultacji będzie dostępny e-formularz, a młodzi uczestnicy konsultacji będa mogli przekazać swoje opinie poprzez e-mail.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Reklama