Czasoprzestrzeń zorganizuje śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

źródło: pixabay

Choć do Wielkanocy pozostały jeszcze dwa miesiące, to w dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie ruszyły już przygotowania. Cel – zorganizować śniadanie dla potrzebujących. Akcję prowadzi Stowarzyszenie Tratwa we współpracy z Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.

- Przygotujemy pomoc żywnościową. Chcemy, żeby w paczkach znalazło się to, co na świątecznym stole: żurek, jajka, kiełbasa. Raczej na pewno nie będzie to spotkanie stacjonarne. Mamy bazę danych ludzi, którzy potrzebują wsparcia. Przygotujemy paczki żywnościowe i dostarczymy im do domu – mówi Mieczysław Michalak, organizator akcji.

W akcję angażują się wolontariusze. – Na każdym spotkaniu mamy kilka osób więcej. Każdego roku przed Wigilią pomaga nam od 70 do 100 osób. Teraz chcielibyśmy zorganizować około dwudziestoosobową grupę ludzi, gotowych do działania regularnie, nie tylko przed świętami. Czasy są ciężkie i nie zanosi się, żeby to się zmieniło – dodaje Mieczysław Michalak.

Każdy kto chciałby zaangażować się w wolontariat pomocowy – może przyjść na spotkanie

Wielkanocna pomoc żywnościowa organizowana będzie w trakcie spotkań odbywających się co dwa tygodnie w budynku biurowym Czasoprzestrzeni.

Terminy spotkań: 6 luty (16.00-18.00), 20 luty (16.00-18.00), 6 marca (16.00-18.00), 20 marca (16.00-18.00).

Zawartość paczek – jak zawsze – zależeć będzie od darczyńców

Pomóc mogą zarówno firmy, jak i osoby prywatne. – Jest chęć, jest siła, jest zaplecze. Będziemy potrzebować natomiast pieniędzy na zakup produktów spożywczych – dodaje Mieczysław Michalak.

Wpłat można dokonywać na konto bankowe stowarzyszenia TRATWA, z dopiskiem „Wielkanoc”.

Dane konta:

(Santander Bank Polska S.A.) 22 1090 2398 0000 0001 1557 2261

Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA

ul. Henryka Probusa 9/4

50-242 Wrocław

Przeczytaj również: Wigilia w Czasoprzestrzeni odwołana. Ruszyła zbiórka pieniędzy na paczki