wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wigilia w Czasoprzestrzeni odwołana. Ruszyła zbiórka pieniędzy na paczki
Wigilia z Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej fot. Czaspotrzestrzeń
Wigilia z Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej

Od czterech lat na terenie dawnej zajezdni Dąbie, organizowana jest we Wrocławiu Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących. W ubiegłym roku przyszło na nią aż 700 osób. W tym roku plany te pokrzyżowała epidemia. Wigilii nie będzie, a wolontariusze szykują paczki żywnościowe.

Mają w ich pakowaniu doświadczenie. W marcu i w kwietniu, podczas pierwszej fali pandemii, to właśnie hale Czasoprzestrzeni posłużyły za centrum załadunkowe. Przychodzący tu wolontariusze zapakowali wówczas ponad 1000 paczek żywnościowych, przeznaczonych dla osób przebywających na kwarantannie. Przed Wigilią chcą co najmniej powtórzyć ten wynik i dostarczyć paczki osobom potrzebującym.

1000 paczek świątecznych – zrzutka

Każdy kto chciałby pomóc, może zrobić to za pośrednictwem internetowej zbiórki, dostępnej na portalu zrzutka.pl. Można także wpłacić darowiznę na Stowarzyszenie TRATWA z dopiskiem "darowizna na 1000 świątecznych paczek". (Jak dokonać darowizny – szczegóły na stronie Czasoprzestrzeni).   

- W każdej torbie potrzebujący znajdą: ryż, cukier, mąkę, makaron, herbatę, kawę, konserwy mięsne, konserwy rybne, fasolkę , ciastka, czekoladę, pomarańcz, jabłko, ser, dżem, olej, mleko i margarynę. Ty też możesz ufundować jednej osobie taką torbę na święta! Zostań Mikołajem i wpłać na zrzutkę – apelują wolontariusze.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl