wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Oto bezpłatne zajęcia we Wrocławiu przygotowane przez wrocławskie organizacje pozarządowe [SZCZEGÓŁY]

Oto bezpłatne zajęcia we Wrocławiu przygotowane przez wrocławskie organizacje pozarządowe [SZCZEGÓŁY]

Maciej Wołodko,

Nie są to półkolonie, ale mogą naprawdę fajnie urozmaicić spędzanie lata we Wrocławiu. W całym mieście do końca wakacji odbędą się dziesiątki bezpłatnych wydarzeń, spotkań i warsztatów. Większość dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Przygotowały je wrocławskie organizacje pozarządowe.

Zajęcia zaprojektowano tak, by zachęcały do poznawania świata, rozwijania zainteresowań, poznawania rówieśników, budowania relacji. Na ich realizację Gmina Wrocław przeznaczyła 400 tys. złotych.

Jak to jest być filmowcem, albo aktorem teatralnym?

Możecie to sprawdzić na warsztatach przygotowanych przez Fundację ART JTM. Warsztaty odbędą się w Projektowni przy ul. Traugutta 68L. Przeznaczone są dla młodzieży w wieku 14-19 lat. Obowiązują na nie zapisy (info[at]artjtm.com oraz 505 754 105).

  • Kurs improwizacji z aktorami Teatru Improkracja - 18, 20 lipca, godz. 16.00-20.00. (Pokaz finałowy 21 lipca o 20.00 w Centrum na Przedmieściu – wstęp wolny.)
  • Warsztaty filmowe z Maciejem Proćkowem - 22 lipca, godz. 16.00-20.00.

W sierpniu Fundacja zaprasza także na warsztaty sitodruku (15.08, 8-13 lat), spacer fotograficzny (17.08, 14-19 lat) i piknik rodzinny z koncertem zespołu Avantura (19.08., 18.00). Piknik zaplanowano w podwórku przy Traugutta 68, wstęp jest wolny.

Japońskie środy, czyli kaligrafia, kimona, latawce i Ninja

Do 24 sierpnia w każdą środę, na spotkania z kulturą Japonii zaprasza Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. W programie m.in. zajęcia poświęcone kimonom i japońskim obyczajom, pisanie pędzlem, japońskie latawce i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o prawdziwych Ninja. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 11-14 lat.

Program i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Fundacji.

Wtorki i czwartki na Szczepinie

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat przygotowuje też Stowarzyszenie Serce Szczepina. Do 25 sierpnia, w każdy wtorek (godz. 10.00-12.00) w Pawilonie ESK na Szczepinie. – A w każdy czwartek będziemy się zapuszczać w miasto - do kina, na wystawy, do muzeów i do wielu innych ciekawych miejsc Wrocławia (i nie tylko) – zapowiadają organizatorzy. Obowiązują zapisy: serceszczepina[at]gmail.com.

Od poniedziałku do piątku, poznawaj Odrę i kolegów z Ukrainy

Wakacyjna Przystań to zajęcia pozwalające poznać Odrę, ale i kolegów oraz koleżanki z innego kraju. Prowadzone przez Fundację Onwater.pl zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, w Marinie Viator przy ul. Na Grobli 16. Spotkają się na nich i będą współpracować dzieci z Polski i Ukrainy. Pomoże to w rozwinięciu umiejętności komunikacji i współpracy. Pozwoli też na poznanie kultury i zwyczajów obu państw.

W programie m.in. szkolenia z bezpieczeństwa na wodzie i rejsy łodzią / spływy kajakowe. A także warsztaty: Mała Szkutnia, Mała Retencja i Oszczędzanie Wody. Dodatkowo prowadzone będą zajęcia na temat profilaktyki antyalkoholowej oraz na temat nałogów czy nawyków. Zajęcia te będą dostosowane do wieku uczestników.

Zajęcia będą odbywać się do końca lipca, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-14.00. Obowiązują zapisy.  

Cały tydzień atrakcji na Karłowicach-Różance, prawie jak na półkoloniach

Od poniedziałku do piątku, przez całe wakacje, darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzi Fundacja Emma. W programie znajdziecie zajęcia kulinarne, zajęcia z robotyki, warsztaty DIY, szydełkowanie czy zajęcia ruchowe. Zapisujemy dziecko na każdy dzień osobno – tym sposobem może chodzić na zajęcia cały tydzień (prawie jak na półkolonie), ale brać udział w różnych aktywnościach.

Zapisywać można się przez formularz na stronie Fundacji

Zajęcia odbywają się na Bałtyckiej 8 oraz na terenie osiedla.

Bezpłatne zajęcia w innych częściach miasta

To tylko niektóre z planowanych na lato wydarzeń. Szukajcie bezpłatnych zajęć na stronach internetowych i profilach social media tych organizacji pozarządowych: Fundacja ART JTM, Fundacja Emma, Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI, Fundacja Utalentowani, Fundacja „Jak Malowana”, Onwater.pl, Stowarzyszenie Serce Szczepina, Klub Sportowy AZS Wratislavia, Fundacja Odkrycie, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, „Kierunek Przygoda”, Fundacja Dobrych Czasów, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne DW Działamy Wspólnie, Stowarzyszenie Druga Runda, Zakochaj się w Polsce, „Made in Brochów”, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja „ZOBACZ MNIE”, Fundacja Integracji Społecznej PROM, Fundacja Odkrywamy Nieznane.

Adresy mailowe do organizatorów zajęć znajdziecie na stronie WCRS.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl