Obejrzyj „Rozbite lustro” – we wnętrzu i w plenerze

Ubiegłoroczna stypendystka prezydenta Wrocławia, artystka wizualna, malarka i edukatorka Ewa Zwarycz prezentuje swoje bardzo osobiste prace na wystawie „Rozbite lustro”. – Mimo niewielkich rozmiarów, obiekty stają się ciężkie jak pomniki: rozczarowania, gniewu i nostalgii, wreszcie akceptacji – mówi o ekspozycji w Mieszkaniu Gepperta kurator wystawy Michał Bieniek.

  • mieszkanie gepperta, wrocław, wystawa, ewa zwarycz

    fot. Małgorzata Kujda

  • ewa zwarycz

    Ewa Zwarycz, źródło: arttransparent.org


Ewa Zwarycz porusza się w obszarach różnych mediów: głównie malarstwa, tworzy także ilustracje oraz instalacje i obiekty. Jej zainteresowania artystyczne oscylują wokół zagadnień spychanych na społeczny i kulturowy margines, tego, co odrzucane, wypierane i niewygodne, sfery tabu. Podejmuje tematykę relacji międzyludzkich oraz psychiki człowieka i jego istnienia w świecie, także tym wirtualnym, z naciskiem na social media, reklamę, wizerunek i współczesne kategorie piękna.

Mieszkanie Gepperta – Ewa Zwarycz: „Rozbite lustro”

Mieszkanie Gepperta – Ewa Zwarycz: „Rozbite lustro”

Wystawa
Termin od 15 lipca 2021 do 19 sierpnia 2021

Miejsce Galeria Mieszkanie Gepperta

Zobacz

Autorka wystawy jest absolwentką malarstwa ASP we Wrocławiu (2007), ukończyła także trzyletnie studia zawodowe na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Edukacja Artystyczna. Jest stypendystką prezydenta Wrocławia (2020), marszałka województwa dolnośląskiego (2008) i burmistrza Strasburga (2006). Uczestniczyła w rezydencji artystycznej w Plovdiv w Bułgarii, w ramach programu rezydencyjnego Plovdiv2019 European Capital of Culture (2018), wizyty studyjnej w Rzymie (Kultura Mobilna, Artist In Residence Program AIR Wro, 2017), rezydencji artystycznej w Kulturdrogerie w Wiedniu (2015) oraz wymiany studenckiej Socrates-Erasmus w Ecole Superieure Des Arts Decoratifs De Strasburg, Francja (2006).

Galeria Szewska – Ewa Zwarycz: „Rozbite lustro”

Galeria Szewska – Ewa Zwarycz: „Rozbite lustro”

Wystawa / W plenerze
Termin od 2 lipca 2021 do 20 sierpnia 2021

Miejsce Galeria Szewska

Zobacz

Ewa Zwarycz jest autorką kilku wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała także udział w licznych wystawach zbiorowych oraz przeglądach sztuki i sympozjach. Od 2018 roku tworzy we Wrocławiu inicjatywę artystyczną Punkt Widzenia, gdzie przygotowuje i prowadzi cykliczne zajęcia i warsztaty, skupiając się głównie na pracy z kobietami.Zgłoś uwagę