Ruszył remont ul. Berenta [OBJAZDY]

Za ponad 8,2 mln złotych zostanie przebudowana ulica Berenta wraz z fragmentem al. Kasprowicza. Zyska nową nawierzchnię, przystanki, chodniki, przejścia dla pieszych i oświetlenie. Prace ruszają w nocy z piątku na sobotę (28 na 29 lutego).

  • Ulica Berenta ma zostać przebudowa do końca tego roku. fot. WI


Wykonawca, oprócz wymiany nawierzchni na ulicy, ma również przebudować chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, postawić nowe przystanki, przebudować zatoki autobusowe i miejsca postojowe oraz zainstalować nowe oświetlenie.

Inwestycja obejmuje również fragment alei Kasprowicza oraz ulic Przybyszewskiego i Boya-Żeleńskiego. Spory zakres prac, wart ponad 2 mln złotych, należy też do MPWiK. Pod ulicą zostanie przebudowana sieć kanalizacyjna i ogólnospławna.

W sobotę 29 lutego ruszą pierwsze prace. Berenta zostanie zamknięta dla ruchu na czas budowy od al. Kasprowicza do ul. Boya-Żeleńskiego. Tylko mieszkańcy posesji znajdujących się przy ulicy Berenta będą mieli możliwość dojazdu od al. Kasprowicza.

W trakcie remontu z objazdów będą korzystały również linie autobusowe. Zmiany tras zaplanowano dla autobusów A, 105, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246.

Zobacz szczegóły: Przebudowa ul. Berenta – zmiany tras autobusowych [MAPA]

Prace potrwają do końca 2020 roku. Przebudowę ul. Berenta od Boya-Żeleńskiego do al. Kasprowicza wykona za sumę ponad 8,2 mln firma Bickhardt Bau Polska.

Pobierz ulotkę [OBJAZDY, MAPA,PDF]Zgłoś uwagę