Od 29 lutego – przebudowa ulicy Berenta: zmiany na trasach linii A, 105, 118, 130, 132 i 246

W związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową ulicy Berenta, od  29 lutego 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, 105, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246.

  • Mapa objazdów dla komunikacji miejskiej (WI)


Autobusy linii A i kursy nocne linii 246 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od Kromera przez ulicę Boya-Żeleńskiego i Kasprowicza do placu Daniłowskiego z pominięciem ulicy Berenta. 

Autobusy linii 105, 118 i 132 jadące w kierunku pętli Kromera, od placu Daniłowskiego pojadą objazdem przez ulicę Przybyszewskiego, Czajkowskiego i aleję Kromera do pętli „Kromera”.

W kierunku przeciwnym autobusy pojadą od ulicy Boya-Żeleńskiego przez ulicę Przybyszewskiego do placu Daniłowskiego.

Na trasie objazdu autobusy jadące z Kromera w kierunku ulicy Żmigrodzkiej dodatkowo zatrzymają się na przystankach tymczasowych:

  • na ulicy Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ulicą Boya-Żeleńskiego
  • na alei Kasprowicza za skrzyżowaniem z ulicą Leopolda Staffa.

Autobusy linii 130 jadące z Polanowic w kierunku Pawłowic pojadą objazdem od alei Kasprowicza przez ulicę Boya-Żeleńskiego do Kromera z pominięciem przystanku „pl. Daniłowskiego”.

W kierunku przeciwnym autobusy jadące z Pawłowic w kierunku Polanowic pojadą od ulicy Boya-Żeleńskiego przez ulicę Przybyszewskiego do placu Daniłowskiego.

Na trasie objazdu autobusy linii 130 jadące do Polanowic dodatkowo zatrzymają się na przystankach tymczasowych:

  • na ulicy Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ulicą Boya-Żeleńskiego
  • na alei Kasprowicza za skrzyżowaniem z ulicą Leopolda Staffa.

Natomiast w kierunku przeciwnym, autobusy linii 130 jadące w kierunku Pawłowic dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym na ulicy Boya-Żeleńskiego za skrzyżowaniem z Aleją Kasprowicza.

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linie A, 105, 116, 118, 130, 132, 246 lub 930 mogą bez żadnych dopłat podróżować wszystkimi liniami autobusowym kursującymi pomiędzy Aleją Kasprowicza a pętla Kromera i odwrotnie.Zgłoś uwagę