Będzie remont na placu Jana Pawła II. MPK ogłasza przetarg

MPK przygotowuje się do remontu kolejnego ważnego węzła komunikacyjnego w centrum miasta. Tym razem chodzi o plac Jana Pawła II. Przewoźnik chce tam wymienić tory tramwajowe i nawierzchnię. Rozpoczął się właśnie przetarg na projekt tej inwestycji.

  • Plac Jana Pawła II we Wrocławiu. Fot. MPK Wrocław

    Plac Jana Pawła II we Wrocławiu. Fot. MPK Wrocław


Najważniejszą częścią prac będzie wymiana wszystkich rozjazdów oraz szyn na środku skrzyżowania, w miejscu w którym tory się przecinają.

– Efekt inwestycji będzie podobny do tego, który osiągniemy dzięki pracom przy dworcu głównym – wyjaśnia prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – To przede wszystkim bezpieczniejszy i sprawniejszy przejazd. Ale też większy komfort dla podróżnych, mniejszy hałas dla mieszkańców oraz równiejsza jezdnia dla kierowców – dodaje.

Przewoźnik, oprócz samych torów, wymieni bowiem również nawierzchnię. Na skrzyżowaniu pojawi się nowy, równy asfalt.

MPK szuka obecnie projektanta dla tej inwestycji – tego dotyczy rozpisany właśnie przetarg. Opracowanie przygotowane przez zwycięską firmę będzie musiało uwzględnić także remont torów na sąsiednich ulicach: św. Mikołaja i Ruskiej, aż do skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Dokładna data rozpoczęcia prac na skrzyżowaniu będzie zależała m.in. od dostępności odpowiednich rozjazdów u producentów.

Plac Jana Pawła II to bez wątpienia jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście. Od strony mostu Sikorskiego do placu Jana Pawła II docierają zazwyczaj trzy linie tramwajowe. Ulicą Legnicką, główną arterią prowadzącą z zachodniej części miasta – siedem kolejnych.Zgłoś uwagę