Remont Krupniczej: zmiany w komunikacji i objazdy

Ulica zamknięta - sprawdź objazdy

  • Remont ul. Krupniczej we Wrocławiu

    Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, na tymczasowe trasy zostały skierowane też tramwaje MPK; fot. wroclaw.pl

  • Remont ul. Krupniczej we Wrocławiu

    Rozpoczęła się przebudowa ulicy Krupniczej; fot. wroclaw.pl

  • Remont ul. Krupniczej we Wrocławiu

    Na ul. Krupniczej już od soboty 26 kwietnia są robotnicy; fot. wroclaw.pl


Rozpoczęła się przebudowa ulicy Krupniczej. W nocy 25/26 kwietnia 2014 wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, na tymczasowe trasy zostały skierowane też tramwaje MPK.Objazdy wyłączonego z ruchu odcinka trzeba przeanalizować jeszcze przed dotarciem do ulicy Krupniczej, ponieważ wytyczone są na dość rozległym obszarze (ZOBACZ MAPĘ).

Od wschodu i północy przez Podwale

Jadący od wschodu i północy, czyli od ulicy Traugutta czy pl. Grunwaldzkiego, aby dotrzeć do południowego wylotu Krupniczej kierujący muszą kierować się od ul. Oławskiej przez Podwale, a do północnego wylotu Krupniczej – przez Oławską i Kazimierza Wielkiego.

Od zachodu i północy przez Kazimierza Wielkiego

Objazd od zachodu i północy czyli, od ciągu ulic Legnicka-Ruska oraz od mostów Pomorskich i Uniwersyteckiego, wytyczony będzie będzie przez ulice Kazimierza Wielkiego, Zamkową, Modrzejewskiej, Świdnicką i (tu nakaz skrętu w prawo) przez Podwale. Uwaga, ulica Zamkowa planowana jest jako droga jednokierunkowa, a więc nie będzie można nią wyjechać od Świdnickiej do Kazimierza Wielkiego.

Od południa przez Piłsudskiego i...

Przejazd od południa, czyli od pl. Legionów, na północ ma być wytyczony przez ulice Piłsudskiego, Kościuszki, Świdnicką, Bożego Ciała i Widok, bądź Sądową i Podwalem w kierunku pl. Jana Pawła II. Przejazd z ulicy Kościuszki w lewo na Świdnicką powinno ułatwić wspomniane wyżej ograniczenie dla jadących Świdnicką od Zamkowej – muszą skręcić w Podwale.

Trasy zmienią też tramwaje

Na objazdy ruszą też tramwaje MPK. Zmiany dotyczyć będą linii: 5, 6, 7, 11, 14, 15, 20, 23, 24 i 71. Poza komunikatem o zmianach w komunikacji poniżej informacje dla pasażerów pojawią się także na przystankach i tablicach informacji pasażerskiej.

ZMIANY W KOMUNIKACJI PRZEBUDOWA UL. KRUPNICZEJ (TRASY, ZASADY KASOWANIA BILETÓW)

Przypomnijmy wykonawcą przebudowy ulicy Krupniczej jest wrocławska firm Pro Tra Building. Wartość zadania to prawie 11,7 mln zł.
 - Na prace jest czas do końca grudnia, ale wykonawca, który będzie także prowadził roboty na Zamkowej, zapowiada, że będzie starał się je zakończyć jak najprędzej by przenieść się na drugą budowę - mówi Marek Szepliński z Wrocławskich Inwestycji.

INNA INWESTYCJA, KTÓRA SPOWODUJE ZMIANY W KOMUNIKACJI

ram/jkZgłoś uwagę