Przejście dla pieszych przy Galerii Dominikańskiej pozostanie na stałe

Tymczasowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi i Oławskiej pozostanie na stałe. Jest przetarg na stworzenie projektu bezpiecznej „zebry”.

  • Z tymczasowego naziemnego przejścia dla pieszych korzysta wiele osób /fot. BP

    Z tymczasowego naziemnego przejścia dla pieszych korzysta wiele osób /fot. BP


Wymalowane żółtymi pasami przejście dla pieszych powstało w wyniku budowy nowego biurowca PZU. Pasy z sygnalizacją świetlną prowadzą spod biurowca Dominikański Center właśnie pod PZU.

Czytaj więcej: Na Przedmieściu Oławskim będą zielone przystanki

– Dzisiaj przejście stanowi duże ułatwienie dla przechodniów, w związku z tym planujemy wytyczyć w tym miejscu docelowe. Dzięki temu możemy zadbać o najsłabszego uczestnika ruchu, jakim jest pieszy. Mieszkańcy są zadowoleni z tego rozwiązania, w szczególności osoby starsze, osoby z niepełnosprawnością oraz rodzice z dziećmi w wózkach – tłumaczy Klaudia Piątek z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Tymczasowa „zebra” powoduje, że niepełnosprawni czy osoby pchające wózek nie muszą korzystać z przejścia podziemnego.

Priorytetem bezpieczeństwo pieszych

Urzędnicy podkreślają, że projektując nowe pasy nie wolno zapomnieć o kierowcach poruszających się po skrzyżowaniu w samym centrum miasta, a w szczególności autobusów MPK. Priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych czekających na zielone światło przy murku oporowym od przejścia podziemnego. Murek w części zostanie zdemontowany, żeby utrzymać szerokość pasów na całej długości przejścia. Nowa sygnalizacja świetlna spowoduje zmiany w programie już istniejących sygnalizatorów.

Stałe przejście dla pieszych ma poprawić bezpieczeństwo/fot. BP, Redakcja www.wroclaw.pl

Dlatego projektant powinien opracować nowy układ drogowy, zachowujący wymaganą skrajnie umożliwiającą przejazd autobusów przegubowych.

Pod koniec lipca ZDiUM rozpisał przetarg na stworzenie koncepcji budowy stałego przejścia dla pieszych. Dokumentacja ma zostać opracowana w ciągu 10 miesięcy na podstawie koncepcji przygotowanej w ubiegłym roku przez Wydział Inżynierii Miejskiej w magistracie.

Oferty na realizację inwestycji można było składać do 4 sierpnia.Zgłoś uwagę