Przedszkolaki pozostaną na ul. Bartla

Placówka weźmie udział w najbliższej rekrutacji

  • przedszkolaki z wrocławia

    fot. Tomasz Walków


Dzieci, które uczęszczają do Przedszkola nr 48 przy ul. Kazimierza Bartla 3 nie będą musiały przenosić się do innych placówek. Właściciel budynku i działki, czyli Politechnika Wrocławska, na razie nie przejmie nieruchomości. Przedszkole nr 48, do którego uczęszcza 101 dzieci, weźmie więc udział w tegorocznej rekrutacji na rok szkolny 2014/2015.

Miały iść gdzie indziej

W grudniu informowaliśmy, że czterooddziałowe przedszkole będzie działało do sierpnia 2014 r.  Później budynek miał zostać przekazany jego właścicielowi. Umowę najmu podpisano do 31 sierpnia tego roku. Uczelnia tłumaczyła, że potrzebuje budynku – w którym kiedyś mieściło się przedszkole dla dzieci pracowników uczelni - do celów edukacyjnych.

Podopieczni placówki przy ul. Bartla (oprócz 33, którzy 1 września pójdą już do szkoły podstawowej) miały kontynuować opiekę i naukę  w innych przedszkolach prowadzonych przez gminę. Chodziło o blisko 70 dzieci. Miasto planowało też w tym rejonie utworzyć nowe przedszkole.

Na razie dzieci zostaną

Politechnika wycofała jednak wypowiedzenie umowy najmu.

- Liczymy, że rozmowy, które prowadzimy z urzędem miasta w sprawie zamiany na inną nieruchomość zakończą się pomyślnie, bo jest dobra wola miasta. Zdajemy sobie sprawę, że takie procedury trochę trwają. Nie chcemy trzymać w niepewności rodziców  – wyjaśnia Agnieszka Niczewska, rzecznik prasowy Politechniki Wrocławskiej.

W sprawie likwidacji przedszkola przy ul. Bartla interweniowali u rektora politechniki rodzice przedszkolaków.

Rzecznik politechniki tłumaczy, że budynek, ten lub inny, jest bardzo potrzebny uczelni. – Nie chcemy na nim zarabiać. Potrzebujemy siedziby dla naszych organizacji studenckich, które będą musiały opuścić „Serowiec” przy Wybrzeżu  Wyspiańskiego, gdy we wrześniu ruszy tam nasze gimnazjum i liceum – dodaje Agnieszka Niczewska.

O planach zamknięcia przedszkola czytaj tutaj.

Eliza Głowicka

 Zgłoś uwagę