wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zielone ogrody Wroclavii wzorem dla innych miast europejskich
Tarasy zielone we Wroclavii źródło: organizatorzy
Tarasy zielone we Wroclavii

Zielone dachy, żyjące ściany i niekonwencjonalne wprowadzanie roślinności w przestrzeń miejską – te tematy we Wrocławiu poznają przedstawiciele państw Grupy Wyszehradzkiej.

Reklama

Miejscy urzędnicy i architekci z Czech, Słowacji i Węgier odwiedzili 15 marca Wroclavię, by poznać dobre praktyki dotyczące roślinności funkcjonującej w centrum handlowym. Zielone ogrody na poziomie +2 oraz zielone ściany przy ulicach Dyrekcyjnej i Joannitów zajmują łącznie 6 000 mkw. i są ciekawym przykładem wprowadzania flory w przestrzeń miejską.

uczestnicy spotkania, źródło: organizatorzy

– Jest nam niezmiernie miło gościć urzędników, którzy Wroclavię traktują jako wartościowy przykład funkcjonowania zieleni w obiektach komercyjnych. Od początku wiedzieliśmy, że będzie tu dużo naturalnej, żywej roślinności, która podnosi jakość przestrzeni, z jakiej korzystają nasi goście – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. – Wertykalne ogrody oraz ogromny, zielony taras to jedno z proekologicznych rozwiązań Wroclavii, które odzwierciedla stosowaną przez Unibail-Rodamco-Westfield zasadę poszanowania środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju – dodaje.

Zespół składający się z przedstawicieli władz miejskich z poszczególnych krajów Grupy Wyszehradzkiej odwiedza w marcu cztery zrzeszone państwa, poszukując najlepszych rozwiązań związanych z zieloną infrastrukturą dużych miast.

Wroclavia, źródło: organizatorzy

W Polski miastem referencyjnym został Wrocław, a tematem przewodnim – zielone dachy, żyjące ściany i niekonwencjonalne wprowadzanie roślinności w przestrzeń miejską, czego dobrym przykładem jest Wroclavia. Organizatorem i koordynatorem wizyty we Wrocławiu jest Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl